Новини політики. 17 січня. Брат екс-міністра внутрішніх справ України Сергій Луценко заявив, що в Україні можуть бути оприлюднені матеріали, що компрометують нинішню владу.

Сергій Луценко

“Може вибухнути український варіант “WikiLeaks” з набагато більш цікавими фактами. Багато представників нинішньої влади згадають про кров на власних руках, – зазначив він. – Якщо будуть йти бульдозером, то до кінця підемо і ми”.

Gazeta.ua поцікавилася у кількох експертів, яким може бути український “WikiLeaks“? Які наслідки він матиме для влади, суспільства, опозиції?

Керівник соціологічної служби “Український барометрВіктор Небоженко

“Це може бути інформація про особистих ворогів екс-міністра внутрішніх справ. Але жоден публічний скандал типу “Вікілікс” не вплине на нинішню владу. Хіба через деякий час, коли вона відчує слабкість. Який би компромат не з’явився в західних або українських ЗМІ, це не вплине на представлення переможців про свою могутність. Для політичної ситуації це не буде мати ніяких наслідків”.

“Усе впирається в соціально-економічну ситуацію. Поки вона знаходиться під контролем діючої влади. А конфлікти всередині неї не є гострими. Компромат може спрацювати, коли ці два фактори загостряться”.

Генерал-лейтенант СБУ в запасі Олександр Скіпальський

“90% чиновників у вищих ешелонах влади ведуть подвійний спосіб життя. Так само, як і багато представників попередньої влади. Тому у нас ситуація, про яку говорив Ісус: “Хай першим кине камінь той, хто не грішний”.

“Ніякого потрясіння від оприлюднення таких матеріалів не буде. Українці звикли до політичних скандалів і не реагують на них. Суспільство не відчуває, що в перспективі добре, а що – погано. Можна очікувати явного невдоволення тільки від реальної ситуації – коли народ зубожіє до кінця”.

Народний депутат від НУНС Геннадій Москаль

“Всі ми ходимо на волі по недоведеності вини. Кожен, хто перебував або перебуває на державній службі, має гріхи. І чим вище людина піднімається, тим гріхи більше. Тому все залежить від того, хто ці факти збирає і вирішиться поділитися”.

Такі речі має робити опозиція. Її обов’язок – доводити до громадян інформацію про порушення, які надає влада. І видавати її не дрібними частинами, а всю відразу. Хоча в Україні навряд чи хтось зверне увагу на такі факти. Але кільце навколо нашої держави стискається. США і Європа все голосніше вказують на згортання демократії і переслідування опозиції. Надання політичного притулку Данилишину в Чехії практично нівелює кримінальні справи проти колишніх чиновників. Адже це означає, що міжнародне співтовариство ставить їх під сумнів. А реакції Заходу влада боїться найбільше. Тому що можуть наступити жорсткі санкції і політична ізоляція”.

Колишній народний депутат України Борис Беспалий

“В Україні сьогодні і так є майданчики, куди зливаються компромати: YouTube, соціальні мережі, “Українська правда“. Є видання, які публікують ту інформацію, яка цікава читачам, навіть якщо це не сподобається комусь із верхівки. Тому повинна бути задача не створити новий “WikiLeaks“, а захистити ті інформаційні можливості, які на сьогодні ще є.

Владі вигідні компромати, тільки інспіровані нею. Зараз Юлія Володимирівна говорить, що її мало в інформаційному просторі. Але про неї багато інформації, однак вона виключно негативна. Компромати на нинішню опозицію з’являються, хоча для цього не створено окремого ресурсу типу “WikiLeaks“.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.