27 січня. Учасники маніфестацій, які проходять в Каїрі, закликають до відставки Хосні Мубарака, що вже майже 30 років одноосібно керує Єгиптом.

Хосні Мубарак
Хосні Мубарак налякав Захід відсутністю опозиції в країні

Мубарака завжди критикували, але ця критика з часом стає все гострішою. Однак не слід порівнювати непопулярність Мубарака і Бен Алі“, – вважає експерт Національного центру стратегічних досліджень (CNRS) Жан-Ноель Ферье.

Він сумнівається в тому, що маніфестанти зможуть скинути Мубарака, не зіткнувшись з військовими, так як у Єгипті армія завжди була головною опорою режиму і підтримувала президента, пише Le Figaro.

Вибори листопада 2010 показали, що правляча Національна демократична партія (PND), не має наміру поступатися місцем опозиції. За словами Ферьє, режим, паралізований успіхом “Братів-мусульман” на вільних виборах 2005 року, переляканий і чинить на ісламістів постійний тиск, щоб ті не заходили надто далеко.

Мубарак виключив можливість існування будь-якої серйозної альтернативної політичної сили, крім PND і “Братів-мусульман”.

“Як і всі авторитарні режими, він проводив політику випаленої землі, – вважає Ферьє. – Якщо Мубарак впаде, на зміну йому не обов’язково прийдуть “Брати-мусульмани”, але хаос неминучий”.

“Така відсутність опозиції дозволяє Мубараку заручитися підтримкою провідних держав. Єгипетський президент загострює увагу на загрозі, що виходить від “Братів-мусульман”, щоб у Заходу склалося враження, ніби альтернативи йому немає”, – говориться в статті.

Видання також констатує посилення режиму напередодні відходу Хосні Мубарака. На думку багатьох експертів, Мубарак у вересні 2011 року не буде претендувати на шостий термін, а спробує поставити на своє місце сина Гамаля, який уособлює собою ліберально-реформаторську гілку PND, проте його може не підтримати армія.

“Якщо єгиптяни відкинуть Гамаля, ніщо не віщує, що армія погодиться піти проти вулиці, щоб поставити його на чолі країни”, – вважає Жан-Ноель Ферьє.

За матеріалами Le Figaro

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.