Огляд преси. 19 січня. Франція. Ісламська республіка Іран не становить загрози існуванню єврейської держави, заявив учора колишній глава “Моссада” Ефраїм Халеві, виступаючи на паризькій конференції Center of Political and Foreign Affairs, повідомляє оглядач Le Figaro Жорж Мальбрюно.

Ізраїль, прапор
Колишній головний розвідник Ізраїлю розкрив деякі таємниці закулісся

Ізраїль більше 20 років веде війну з Іраном, але це підпільна війна, і кожен табір зацікавлений у збереженні підпільного характеру цього протистояння, – заявив Халеві. – Іранці, як і ми, діють раціонально. Їх роздуми і дії логічні. Безумовно, іранці залучені в таємну діяльність з виробництва бомби для військових цілей. Але відносини Ізраїлю та Ірану набагато складніші, ніж здається “, – наводить видання слова Халеві.

“Я зустрічався з іранськими офіційними особами в останні роки в рамках закулісних контактів, – визнав колишній головний шпигун Ізраїлю. – Іранці хотіли зустрітися зі мною, щоб дізнатися мою думку про ситуацію тепер, коли я вже відійшов від справ. Це були люди, котрі обіймали офіційні посади в Ірані “.

Ці заяви Халеві розходяться з офіційною позицією Ізраїлю, який вважає Іран найголовнішою загрозою своєму існуванню, підкреслює журналіст. Але, як визнав колишній глава “Моссада“, в Ізраїлі немає згоди щодо реакції на іранську ядерну проблему.

Ефраїм Халеві заявив також, що “Хамас” близький до того, щоб визнати Ізраїль.

“Вони не говорять цього сьогодні. Вони кажуть дещо інше: що визнають палестинську державу в межах 1967 року. Якщо правильно розуміти їх слова, це означає, що за межами цієї держави є інша держава, а саме Ізраїль. Вони де-факто визнають Ізраїль“, – переконаний Халеві. Він звернув увагу, що “такі зміни потребують часу, ми повинні мати терпіння”. На думку екс-глави “Моссада“, ключем до врегулювання є примирення “Фатха” і “Хамаса“, і Захід не правий, відмовляючись вести переговори з палестинськими ісламістами, пише Мальбрюно.

Джерело Le Figaro

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.