Новини світу. 18 січня. Латвія не дасть Лужкову дозвіл на проживання через те, що той некрасиво висловлювався. Рішенням міністра внутрішніх справ Латвії Лінди Мурніеце колишній мер Москви Юрій Лужков внесений у чорний список – список небажаних для країни осіб.

Юрій Лужков
Латвія не дасть Лужкову дозвіл на проживання

Про це у вівторок повідомила представник прес-служби відомства Гунта Скребеле.

“Міністр ухвалила таке рішення після того, як отримала інформацію від органів безпеки Латвії“, – сказала Гунта Скребеле.

Таким чином, за її словами, екс-мер російської столиці тепер не зможе отримати посвідку на проживання в Латвії.

Як заявила раніше Мурніеце, Лужков не заслужив права на проживання в Латвії і, швидше за все, не отримає його через свої висловлювання і негативного ставлення до цієї балтійської республіки.

“Пан Лужков дуже некрасиво і неправильно висловлювався про нашу країну, перебуваючи в Латвії. Його ставлення до країни вже давно було негативним. Так що я вважаю, що він цей вид проживання не заслужив і, швидше за все, не отримає”, – сказала міністр.

За словами Мурніеце, у неї, як у голови МВС, є право прийняти рішення, згідно з яким екс-мер Москви не отримає дозвіл на проживання.

“У МВС продовжена перевірка до 28 квітня, так що у нас достатньо часу, щоб юридично мотивувати будь-яке рішення”, – зазначила міністр.

Прохання отримати дозвіл на проживання в Латвії Лужков мотивував тим, що він інвестував в субординований капітал одного з латвійських комерційних банків 200 тисяч латів (близько 375 тисяч доларів США).

Крім того, в місті-курорті Юрмалі йому належить нерухомість – склад. Саме його колишній градоначальник вказав у своїй заяві як місце проживання в Латвії. Цю заява Лужков подав до посольства республіки в Росії незадовго до Нового року.

Відповідно до чинної з 1 липня 2010 року поправки до Закону про імміграцію Латвії, іноземний інвестор може отримати 5-річну посвідку на проживання в республіці, якщо придбав тут нерухомість на суму в розмірі від 50 до 100 тисяч латів (від 93 до 187 тисяч доларів), вкладе не менше 25 тисяч латів (близько 47 тисяч доларів) в основний капітал зареєстрованого в Латвії підприємства, яке сплатить до бюджету держави або самоврядування не менше 20 тисяч латів (37 тисяч доларів), або інвестує 200 тисяч латів в субординований капітал банків.

Раніше колишній мер Москви заявив, що не має наміру залишати Росію, а посвідка на проживання в Латвії, необхідна йому, щоб мати свободу пересування.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.