Новини світу. 23 січня. Латвія. Міністерство закордонних справ Латвії прийняло рішення ввести полегшений візовий режим для громадян Білорусі, щоб сприяти контактам між людьми, зміцненню громадянського суспільства та демократичних органів, а також з урахуванням рішення Євросоюзу надати підтримку білорусам.

віза
Країни ЄС відчиняють двері для громадян Білорусі

З понеділка, 24 січня, громадяни Білорусі, які подають документи на отримання довгострокових національних віз у диппредставництвах Латвії зможуть оформити візу без сплати державного мита.

Нагадаємо, що з 1 січня 2011 року Польща скасувала консульський збір за національну візу для громадян Білорусі. За прикладом Польщі пішла влада Литви.

Як повідомив міністр закордонних справ Литви Аудронюс Ажубаліс, литовська сторона має намір домагатися, щоб білоруські громадяни мали можливість отримувати литовські національні візи безкоштовно або за символічними цінами.

Тим часом Чехія також має намір спростити порядок отримання віз для опозиційних активістів і громадянського суспільства Білорусі. Проте чеська влада не має наміру скасовувати плату за національні візи для всіх громадян Білорусі.

До подібних дій країни Європейського Союзу закликали депутати Європарламенту. На їхню думку, необхідно продовжити візові санкції щодо білоруських чиновників до звільнення всіх затриманих 19 грудня в Мінську, і в той же час знизити вартість віз для громадян Білорусі.

За матеріалами Німецька хвиля

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.