Огляд Преси. 24 січня. Інтернет-сайт, що належить партії прем’єра, провів опитування, яке показало, що більше ста тисяч чоловік, або приблизно дві третини опитаних, підтримують пропозицію винести з Мавзолею забальзамоване тіло Леніна і поховати його нормальним чином, пише Нікола Ломбардоцці у статті, опублікованій в газеті La Repubblica.

Мумія Леніна

Мавзолей Володимира Ілліча Леніна, розташований в самому центрі Червоної площі, залишається проблемою для уряду Путіна. Робляться обережні спроби підготувати громадську думку до невідворотного вибору”, – пише видання.

Володимир Мединський, депутат від “Єдина Росія“, партії прем’єра, виступив з вимогою про перепоховання мумії “батька революції” в Санкт-Петербурзі поряд з могилою матері, пише автор статті.

“Крім того, “Єдина Росія” відкрила інтернет-сайт з промовистою назвою Goodbyelenin.ru, на якому можна проголосувати за пропозицією Мединського. Результати опитування свідчать про правоту Путіна: понад 150 тисяч осіб проголосували “за”, і трохи більше 40 тисяч – “проти”, – повідомляє кореспондент.

“Рішення про бальзамування тіла Леніна за допомогою секретної технології було прийнято безпосередньо Сталіним, який хотів таким чином акцентувати містичну сторону Революції. Але сам Ленін, як стверджують деякі з його спадкоємців, не вітав культ особи і тому неодноразово писав про те, що хоче бути похованим поруч з матір’ю”, – пише автор статті.

“Прагнення Путіна розпрощатися з минулим виявлялося не раз. Цього літа, наприклад, на Параді Перемоги багато хто відзначив, що Мавзолей, що використовувався багато років як трибуна для радянської та пострадянської номенклатури, був сором’язливо прикритий структурою у формі російського прапора. Але досягнення головної мети заплановано на 2012 рік, рік президентських виборів. Йдеться про урочисте відкриття цвинтаря героїв у передмісті Москви, куди буде переміщена велика частина останків, які в даний час покояться на Червоній площі і біля Новодівичого монастиря. Ймовірно, саме тоді Путін прийме рішення про поховання самої “незручній “мумії Росії“, – пише кореспондент.

Джерело La Repubblica

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.