Новини світу. 11 січня. Один з найпопулярніших письменників у світі бразилець Пауло Коельо в своєму інтернет щоденнику заявив, що іранська влада заборонили публікувати в країні його книги.

Пауло Коельо
Пауло Коельо заборонили в Ірані

За словами Коельо про заборону він дізнався з листа Араша Хеджазі (Arash Hejazi) – голови видавництва Caravan Books, яке володіє правами на випуск книг знаменитого прозаїка в Ірані.

“На жаль, сьогодні (в неділю, 9 січня) мене проінформували, що іранське міністерство культури та ісламського способу життя заборонило всі ваші книжки. Моїм друзям сказали, що більше в Ірані не буде дозволено ні однієї книги Коельо“, – цитує письменнику своєму блозі лист Хеджазі.

Коельо відзначає, що його книги публікувалися в Ірані з 1998 року, їх загальний тираж в цій країні перевищує 6 мільйонів примірників.

“Я сподіваюся, що це непорозуміння буде усунено протягом тижня. І я дуже розраховую, що мене підтримає бразильський уряд”, – написав він.

У своєму листі Хеджазі запропонував Пауло Коельо викласти його перекладені твори в інтернет, але при цьому визнав, що цей проект буде комерційно невигідним, оскільки в Ірані не поширена торгівля через інтернет.

За останні 12 років в Ірані продали близько шести млн книг письменника.
Коельо сказав, що звернувся по допомогу до влади Бразилії і що збирається надати через інтернет безкоштовний доступ до своїх книг.

У цілому перу Коельо належить близько 150 книг – романів, коментованих антологій, збірників коротких розповідей-притч і дитячих казок. Він один з найбільш популярних авторів сучасності – 100 мільйонів екземплярів його книг продані більш ніж в 160 країнах, 655 перекладів книг Коельо видані на 68 мовах, його романи весь цей час залишаються в списках бестселерів в усьому світі. Книга “Алхімік” потрапила до Книги рекордів Гіннеса 2008 року як найпопулярніша у світі.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.