Новини світу. 5 січня. КНДР. КНДР у середу запропонувала Південній Кореї без усяких попередніх умов почати двосторонні переговори для вирішення політичної кризи між країнами.

КНДР хоче миру

“Ми чесно пропонуємо провести широкомасштабні переговори з політичними партіями та організаціями Південної Кореї, в тому числі і з її владою”, – йдеться в заяві, оприлюдненій північнокорейським агентством ЦТАК.

За даними агентства, текст зазначеної заяви був узгоджений на зустрічі північнокорейського уряду з політичними партіями та громадськими організаціями КНДР.

Провідні північнокорейські газети 1 січня вийшли з загальною головною статтею, де говорилося, що КНДР непохитна у своєму намірі досягти миру в Північно-Східній Азії і добитися денуклеризації Корейського півострова.

Ситуація на Корейському півострові залишається напруженою після перестрілки 23 листопада в районі острова Йонпхендо в Жовтому морі. Цей конфлікт спричинив за собою жертви, в тому числі серед мирного населення острова. Пізніше, 20 грудня 2010 року, південнокорейські військові провели в районі Йонпхендо морські навчально-бойові стрільби. Як пізніше передало агентство ЦТАК, влада КНДР вважає зайвим “реагувати щоразу на військові провокації”, хоча до цього погрожували жорсткими заходами на плановані південнокорейцями вчення.

Тим не менш, після чергових військових навчань, які Сеул провів 23 грудня поряд з демілітаризованою зоною, КНДР попередила про готовність почати “священну війну” зі своїм південним сусідом з використанням ядерної зброї.

Джерело Тренд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.