Новини культури. 10 січня. Київ. Ініціативні групи киян, музиканти та автономні націоналісти сьогодні вийдуть на громадське віче на захист Замку Барона та інших архітектурних пам’яток столиці від знищення.

Кияни хочуть зберегти старовинну архітектуру міста

Як повідомляє ініціатива “Збережи старий Київ“, у рамках акції відбудеться театралізоване дійство і хода до Міністерства культури і туризму.

За даними активістів, в ніч на 30 грудня було знищено старовинний будинок на вул. Сагайдачного, 1б. На його місці планують побудувати офісний центр.

Таким чином, відзначають вони, під загрозою знищення опинилася більшість історичних будівель у Києві, у тому числі легендарний Замок Барона, який був побудований в 1898 році.

“Замок Барона став одним із символів української столиці. Туристи з багатьох країн приїжджають до Києва, щоб побачити його. Ми бачимо величезну загрозу Києву, як одному з найкрасивіших міст Європи. Забудовники, які не мають естетичного смаку та ігнорують інтереси киян і туристів, перетворюють місто в скляну коробку. За останні кілька років зруйновано понад десять будівель, які були окрасою міста. На їх місці будують огидні сірі хмарочоси. Планомірно вирубуються дерева. “Легені” Києва вразила хвороба, яка називається “жадібні забудовники”, – заявили представники ініціативи “Збережи старий Київ“.

Учасники акції вимагають від столичної влади припинити знищення міста і дати киянам правові гарантії збереження всіх історичних пам’ятників. Зокрема, активісти вимагають захистити місто від руйнування історичної частини, заздалегідь повідомляти киян про реконструкцію, можливий продаж та переплануванні будівель.

Крім цього вони наполягають на необхідності створення наглядового громадського органу, який буде брати безпосередню участь в обговоренні всіх питань, які пов’язані з історичною частиною міста.

Крім того, активісти вимагають від Міністерства культури і туризму України оприлюднити список усіх архітектурних пам’яток Києва. Також вони наполягають на оприлюдненні списку людей, які дозволили зруйнувати будівлю на вул. Сагайдачного.

Джерело Ліга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.