Новини науки. 24 січня. Китай. Розробників китайського винищувача п’ятого покоління запідозрили в тому, що деякі зі своїх технологій вони запозичили в американців.

F-117 Nighthawk

Як розповіли агентству Associated Press кілька експертів, у тому числі армійських посадових осіб, китайці змогли вивчити американський літак-невидимку F-117 Nighthawk, збитий у 1999 році над Сербією.

Уламки винищувача були розкидані по великій території, місцеві жителі підбирали їх як сувеніри. Хорватський адмірал Давор Домазет-Лосо (Davor Domazet-Loso), який брав участь у військових діях на території колишньої Югославії, розповів про доповіді розвідки, згідно з якими китайські агенти скуповували у місцевих фермерів фрагменти літака. За словами адмірала, деякі з уламків були розміром з невеликий автомобіль.

«Ми вважаємо, що китайці використовували ці матеріали, щоб отримати уявлення про секретні технології … і реконструювати їх», – заявив Домазет-Лосо.

Дані про те, що деякі фрагменти збитого F-117 потрапили в руки іноземних агентів, підтвердив агентству високопоставлений сербський військовий, ім’я якого не називається.

Разом з тим, у ВПС США журналістам заявили, що не бачать ніякого зв’язку між катастрофою американського винищувача і створенням китайського J-20. Домогтися коментарів від міністерства оборони Китаю не вдалося.

Китай почав випробування J-20 в січні 2011 року, ставши, таким чином, третьою країною у світі після США і Росії, що зуміла створити винищувач п’ятого покоління. Ця новина викликала здивування серед експертів, оскільки, на їхню думку, технологічне відставання Китаю занадто велике для подібних розробок.

Між тим, військовий консультант Зоран Кусовач (Zoran Kusovac), в даний час працює в Римі, розповів, що західними озброєннями, попадавшими на територію Сербії, цікавилися не тільки китайці, а й представники Росії. Варто відзначити, що, цілком можливо, вивчення збитого F-117 зіграло свою роль і в створенні російського винищувача п’ятого покоління Т-50, який здійснив свій перший політ в 2010 році.

Американський F-117 Nighthawk, який брав участь у бомбардуванні Сербії, був збитий сербською зенітною установка 27 березня 1999 року. Пілот катапультувався і вижив. Це був перший випадок, коли вдалося збити літак-невидимку.

Деякі з уламків винищувача виставлені в музеї авіації Белграда.

F-117 розробили в США в 1970 роках; винищувач був прийнятий на озброєння в 1983 році. F-117 зняли з озброєння і замінили на більш сучасні винищувачі в 2008 році.

Джерело Рамблер Новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.