Новини світу. 25 січня. США. Директор апарату планування міністерства закордонних справ Китаю Ле Юйчен заявив, що США залишаться домінуючою політичною, економічною та військовою силою у світі протягом ще, як мінімум, двох десятиліть.

США ще 20 років буде світовим лідером - Китай

У статті, опублікованій в журналі Foreign Affairs, Ле Юйчен заявив, що пік глобальної кризи позаду, але провідні економіки світу продовжать випробовувати його наслідки, що у свою чергу прискорить процес змін в світовому балансі сил.

Проте Китай не повинен вважати, що США страждає від нестерпного спаду і скоро дві держави зрівняються у своїх можливостях.

США все ще складають чверть світової економіки, мають найсильнішу армію в світі, в країні зосереджений потужний науковий та інноваційний потенціал. Також, за словами Ле Юйчена, не слід скидати з рахунків здатність керівництва США до управління та відновлення потенціалу держави. Світове лідерство США збережеться, на його думку, протягом ще 20-30 років.

Як заявив в ході свого візиту до США генеральний секретар КНР Ху Цзінтао, Китай не представляє загрози Вашингтону, а зростання китайської економіки є благом для США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.