Новини світу. 30 січня. Кіпр. Держава Кіпр в неділю визнала суверенну палестинську державу, повідомляє офіційне агентство Вафа з посиланням на лист керівника цієї країни палестинському лідеру Махмуду Аббасу.

Палестина
Кіпр визнав Палестину

“Сподіваюся на мирне врегулювання в регіоні для забезпечення побудови незалежної держави палестинському народу – суверенної, демократичної і процвітаючої на землі Палестини з Східним Єрусалимом в якості столиці”, – сказав у своєму листі глава Кіпру Дімітріс Хрістофіс.

Він підтвердив позицію уряду Кіпру, що воно не буде визнавати ніяких односторонніх дій на окупованій території 1967 року, включаючи Східний Єрусалим, підкресливши принципову позицію Кіпру щодо Східного Єрусалиму і поселень, які є серйозною перешкодою на шляху всеосяжного миру на Близькому Сході.

Республіка Кіпр є країною-членом Європейського Союзу і грає конструктивну роль у сприянні європейських відносин з ПНА. У п’ятницю влада Парагваю оголосила про визнання Палестини незалежною державою в межах 1967 року, приєднавшись таким чином до восьми найбільших держав Латинської Америки.

Палестинська національна адміністрація (ПНА) прагне створити незалежну державу в межах 1967 року і сподівається, що в ході переговорів Ізраїль виведе свої війська з окупованих після війни 1967 року палестинських територій – Західного берега річки Йордан, сектора Газа і Східного Єрусалиму. На цій території ПНА хоче утворити палестинську державу зі столицею в Східному Єрусалимі. Однак Ізраїль відмовляється повернутися до прикордонних ліній 1967 року і не бажає піднімати питання про Єрусалим, який він оголосив своєю “вічною і неподільною столицею”.

В даний час палестино-ізраїльські мирні переговори буксують через відмову уряду Ізраїлю згорнути поселенську діяльність на окупованих територіях, з чим палестинці пов’язують свою подальшу участь у мирному вирішенні конфлікту.

Джерело Тренд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.