Новини економіки. 24 січня. Провідний світовий виробник какао-бобів Кот-д’Івуар з понеділка вводить заборону на експорт какао строком на один місяць, ринки готуються до різкого зростання цін на цей продукт, пише The Financial Times.

Какао подорожчає до неймовірної ціни

Рішення про заборону експорту какао-бобів прийняв Алассан Уаттара, щоб позбавити фінансової підтримки колишнього президента країни Лорана Гбагбо, що не бажає передавати повноваження.

Какао – основне джерело доходів уряду Кот-д’Івуара, і будь-які обмеження експорту різко скоротять надходження на адресу Гбагбо, якому потрібно близько $150 млн для підтримки лояльності військових і держслужбовців.

Кот-д’Івуар забезпечує 40% світового експорту какао-бобів, і призупинення вивозу з країни підніме ціни на какао на світових ринках до максимального рівня за останні 33 роки, прогнозують експерти.

За підсумками торгів у п’ятницю ціни на какао-боби виросли до найвищої позначки за останні шість місяців – 2114 фунтів стерлінгів за тонну. Експерти очікують зростання цін ще на 10% у понеділок.

Раніше про замороження фінансової допомоги Кот’д-Івуар оголосив Світовий банк. Слідом за ним Центральний банк держав Західної Африки заявив про рішення заблокувати рахунки, що належать Гбагбо.

На початку грудня 2010 року в Кот-д’Івуарі пройшов другий тур президентських виборів – вони були першими після початку громадянської війни (2002 рік), що завершилася в 2004 році встановленням хиткого миру.

За даними ЦВК, на виборах переміг голова опозиції Уаттара. Однак Конституційна рада скасувала підсумки голосування в ряді регіонів країни, фактично присудивши перемогу Гбагбо. І Уаттара, і Гбагбо оголосили себе президентами, взяли кожен свою присягу і сформували власні уряду.

Міжнародне співтовариство, у тому числі США, Франція, ООН і Африканський союз, висунули ультиматум Гбагбо, закликавши його поступитися владою Уаттара. Під контролем Гбагбо як і раніше знаходяться озброєні сили і порти, в той час як Уаттара заблокований в одному з готелів найбільшого міста країни Абіджана, де його безпеку забезпечують миротворчі війська ООН.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.