Новини України. 13 січня. Без оформлення юридичних договорів працюють 1,5 – 2 млн українців.

зарплата, гроші
2 мільйони українців отримують зарплату в конвертах

Про це заявив заступник Міністра праці та соціальної політики Андрій Черкасов.

“У низці сфер бізнесу, наприклад: харчування, будівництво, транспорт, побутові послуги – люди працюють, не маючи ніяких юридичних відносин з роботодавцем. Ми разом з Пенсійним фондом і Податковою адміністрацією будемо проводити аналіз цієї ситуації, влаштовувати перевірки і за рік-півтора зробимо усе, щоб легалізувати трудові відносини”, – сказав Черкасов.

Мінпромполітики спільно з Пенсійним фондом готує перевірки підприємств різних галузей. Мета на найближчі рік-півтора, як каже заступник міністра, легалізувати трудові відносини, що дозволить тільки до фонду оплати праці додатково направити мінімум 1,5 млрд. гривень.

Крім того міністерство внесло ряд пропозицій щодо посилення законодавства в частині порушення трудових відносин. За прикладом західних країн пропонують штрафувати підприємства, які офіційно не оформляють співробітників.

Наприклад, в Іспанії, за словами Черкасова, штрафи за подібні порушення “коливаються в межах від 30 до 300 тис. євро. Навіть якщо б в Україні вони становили від 30 тис. гривень до 300 тис. гривень, деякі голови це б остудило”.

За матеріалами Деньги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.