Новини світу. 23 січня. Ізраїльська комісія, що розслідує обставини інциденту з перехопленням “Флотилії свободи”, який призвів до людських жертв в травні 2010 року, в неділю визнала правомірність дій ізраїльських військових.

Ізраїль
Ізраїль заявив, що його армія чинила правильно, коли застрелила дев'ять турків

На думку членів комісії, відповідальність за кровопролиття лежить не на уряді та армії Ізраїлю, а на тих, хто знаходився на борту судна, передає Reuters.

Інцидент з “флотилією свободи”, що викликав у світі шквал критики на адресу ізраїльських політиків і військових, залишається предметом розгляду як на міжнародному рівні, у форматі спеціальної комісії ООН, так і всередині Ізраїлю.

У вересні експертна група, що розслідувала перехоплення “Флотилії” за дорученням Ради ООН з прав людини (РПЛ), звинуватила ізраїльтян у порушенні міжнародного гуманітарного права і застосуванні непропорційної сили. Заявивши у відповідь про упередженість і політизованість РПЛ, Ізраїль відмовився від співпраці з його представниками в розслідуванні інциденту.

У ніч на 31 травня 2010 року ізраїльські “коммандос” перехопили караван із шести суден, які йшли на прорив морської блокади сектора Газа з делегацією пропалестинських активістів і вантажем гуманітарної допомоги. Зіткнувшись із запеклим опором на борту флагмана флотилії, ізраїльські військові застосували зброю і застрелили дев’ять учасників плавання – турків за національністю. Десятки були поранені, сотні затримали і пізніше депортували.

У ніч на 31 травня 2010 року ізраїльські “коммандос” перехопили караван із шести судів, які йшли на прорив морської блокади сектора Газа з делегацією пропалестинських активістів і вантажем гуманітарної допомоги. Зіткнувшись із запеклим опором на борту флагмана флотилії, ізраїльські військові застосували зброю і застрелили дев’ять учасників плавання – турків за національністю. Десятки були поранені, сотні затримано і пізніше депортовані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.