Новини світу. 22 січня. Обмін урановим паливом між Іраном і світовими державами може стати однією з головних сфер співпраці.

ядерне паливо
Іран дійшов першої згоди з "шісткою"

Про це в суботу заявив у Стамбулі секретар Вищої ради національної безпеки Ірану і головний парламентер Саїд Джалілі після закінчення другого раунду переговорів з міжнародною “шісткою” з ядерного досьє.

“Ми сказали на переговорах, що обмін урану може бути однією з головних сфер співпраці. Він може здійснюватися в рамках спільної роботи наших народів. І це дуже важлива для нас тема”, – зазначив він.

Між тим, за його словами, питання обміну турбують США.

“Між нами і Америкою вже більше 30 років стоїть стіна недовіри до нашого народу”, – додав Джалілі. Раніше стало відомо, що ЄС виступив з пропозицією до Ірану провести двосторонню зустріч з представниками американської делегації в Стамбулі. Ці переговори не відбулися, зокрема, тому, що Іран не захотів обговорювати питання, які не відносилися безпосередньо до теми стамбульського раунду.

“Ми не зустрічалися з представниками США“, – повідомив Джалілі.

Головний іранський парламентер ще раз наголосив на необхідності визнати за кожною державою право на використання ядерної енергії в мирних цілях, передає ИТАР-ТАСС.

“Ні в кого не повинно бути ядерної зброї, але всі повинні мати право на мирний атом. У нас на переговорах було дві умови: поважати наші права і не порушувати їх. На основі цієї логіки потрібно вести дискусію”, – зазначив Джалілі, вказавши, що з цими умовами готовий продовжувати роботу з групою “5 плюс 1”.

Між тим, раніше представники іранської делегації відзначили, що на стамбульських переговорах міжнародної “шістки” посередників з Іраном щодо ядерної програми цієї країни намітився прогрес. За словами іранських дипломатів, “є деякий поступ, який дозволить врятувати нинішні переговори від провалу”.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.