Новини економіки. 17 січня. Першу партію українських БТР-4 очікують в Іраку в лютому.

БТР-4

Як повідомило джерело, знайоме з деталями ходу виконання контракту.

“Поставка першої партії у складі 26 бойових машин намічена на кінець лютого”, – сказав співрозмовник.

За його даними, узгоджене українською та іракською сторонами перенесення термінів поставок перших БТР-4 в Ірак, що планувався раніше на кінець 2010 року, обумовлене проведенням програми випробувань нової техніки в повному обсязі – на відповідність тактико-технічним завданням.

“Терміни поставки другої партії планується уточнити після приймання замовником першої партії”, – сказав він.

Як відомо, У 2009 році дочірнє підприємство держкомпанії “Укрспецекспорт” – держпідприємство “Спеціалізована зовнішньоторговельна фірма “Прогрес” уклала контракт з Іраком на суму понад $550 мільйонів.

Контракт передбачає поставку протягом 3-3,5 років більше 400 одиниць бронетехніки, зокрема БТР-4, 6 легких транспортних літаків Ан-32, а також проведення послуг з ремонту авіаційної техніки.

У числі основних виконавців контракту виступить Харківське конструкторське бюро машинобудування ім. Морозова (ХКБМ) і держпідприємство “Завод ім. Малишева” (Харків), ДП “Антонов” (Київ).

За даними джерела, ДП “Антонов” на даний час вже завершило зборку перших двох машин для іракського замовника, йде узгодження строків їх поставки. Початок поставок авіатехніки намічений на 2011 рік.

Загальний обсяг операції, за неофіційними даними, може скласти $2,4 мільярди.

У ЗМІ з’явилася інформація про те, що харківські БТРи відмовилося приймати міністерство оборони Іраку, через що під загрозою зриву опинилося найбільше оборонне замовлення Україні.

У керівництві Харківського конструкторського бюро машинобудування ім. Морозова, як пишуть ЗМІ, заявили, що всьому виною гармаші з Кам’янця-Подільського, які неякісно спрацювали.

Неполадки виявили не на етапі випробувань українською стороною, а вже коли замовлення приймали іракці. 30-міліметрові гармати допускали осічки і затримки. У результаті гармати зняли і відправили на доопрацювання, до кінця січня вони повернуться до Харкова.

Керівництво КБ ім. Морозова запевняє, що до кінця 2012 будуть поставлені всі 420 БТРів різної модифікації.

Джерело ГазетаУа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.