Новини України. 26 січня. Представники української громадськості закликають владу припинити провокації та репресії проти опозиційних політиків, громадських активістів, письменників, підприємців, журналістів, учених.

Януковича просять припинити репресії

Про це йдеться в заяві представників української інтелігенції та громадських діячів, яку Радіо Свобода передав один із підписантів доктор філологічних наук, професор Петро Іванишин.

Зокрема, в листі звертають увагу на переслідування представників організації «Тризуб».

«Проти молодих патріотів використали провокацію з підривом невідомими особами погруддя Сталіна у Запоріжжі, висунули необґрунтовані звинувачення у «тероризмі» і «хуліганстві». Вже понад п’ятнадцять «тризубівців» перебуває під слідством, з них більша частина – в нелюдських умовах ув’язнення (недопущення родичів та адвокатів, відсутність харчування і медобслуговування, є інформація і про катування)», – йдеться в заяві.

Підписанти закликають «світові громадські інституції, демократичні партії та ЗМІ підтримати українську боротьбу з неосталінізмом».

Серед тих, хто підписав заяву, – науковий співробітник Інституту літератури імені Шевченка НАН України, заступник головного редактора журналу «Всесвіт» Дмитро Дроздовський, письменник, політичний аналітик Володимир Цибулько, письменник, політв’язень Микола Петренко.

Джерело Радіо Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.