Новини світу. 28 січня. Делегація лідерів ХАМАС з сектора Газа відправиться в Сирію для обговорення нових ідей щодо звільнення ізраїльського полоненого Гілада Шаліта, повідомляє в п’ятницю лондонська арабомовна газета аль-Хайят.

ХАМАС відновить переговори з Ізраїлем

Проект нової угоди по звільненню Гілада Шаліта запропонував у середині січня німецький посередник на переговорах Герхард Конрад. Деталі проекту не розкриваються.

Ізраїльський танкіст Гілад Шаліт був викрадений палестинцями на кордоні з сектором Газа в середині 2006 року. Для його звільнення Ізраїль і ХАМАС провели кілька раундів переговорів через єгипетських і німецьких посередників, але ізраїльська сторона визнала вимоги ХАМАСу надмірними. До початку 2010 року переговори були фактично перервані.

ХАМАС наполягає на звільненні з ізраїльського ув’язнення в обмін на Шаліта більше тисячі своїх соратників, в тому числі так званих “емірів опору” – керівників воєнізованих угруповань, засуджених до довічних термінів.

Газета, посилаючись на свої добре інформовані джерела в угрупованні ХАМАС, пише, що німецький посередник повернеться в сектор Газа для отримання відповіді після повернення з Дамаску делегації ХАМАС на чолі з лідерами руху в анклаві Махмудом аз-Захаром і Халілем аль-Хайей.

“Рішення з основних питань приймаються після консультації керівництва ХАМАС у Палестині та за кордоном”, – зазначили джерела.

В кінці жовтня ХАМАС спростувало інформацію про прогрес в угоді з Шаліту, звинувативши Ізраїль у поширенні відомостей про звільнення полоненого військовослужбовця для заспокоєння громадської думки всередині країни.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.