Новини світу. 12 січня. Казахстан. Ініціативна група громадян Казахстану виступає зі зверненням до президента Нурсултану Назарбаєву підтримати референдум з продовження його президентських повноважень до грудня 2020 року.

Нурсултан Назарбаєв
Населення просить Нурсултана Назарбаєва бути президентом до 2020 року

Про це на прес-конференції сказав депутат сенату Анатолій Башмаков, зачитуючи звернення до глави держави.

Центрвиборчком Казахстану 27 грудня зареєстрував ініціативну групу референдуму і її заяву з пропозицією провести референдум щодо продовження повноважень президента до 6 грудня 2020 року. З дня реєстрації ініціативна група розпочала збір підписів на підтримку референдуму. Відповідно до законодавства, ініціаторам референдуму необхідно було зібрати не менше 200 тисяч підписів громадян. У вівторок підписні листи з майже 5 мільйонами підписів здані у відповідні територіальні комісії, які перевірять достовірність підписів громадян із залученням працівників територіальних органів юстиції.

Наприкінці минулого тижня в офіційній пресі було опубліковано указ президента, яким Назарбаєв відхилив пропозицію парламенту республіки про винесення на республіканський референдум змін і доповнень до Конституції Республіки Казахстан щодо продовження повноважень чинного президента без всенародних виборів до 2020 рік.

“Від імені ініціативної групи звертаємося до Вас дати згоду на проведення референдуму”, – сказав Башмаков.

Він повідомив також, що питання про подолання вето Президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва на проведення референдуму щодо продовження його президентських повноважень включене до порядку спільного засідання палат парламенту, яке відбудеться у п’ятницю, 14 січня.

“Впевнений, що питання вирішиться позитивно”, – сказав сенатор на прес-конференції в середу.

Чинний Президент Казахстану 70-річний Нурсултан Назарбаєв перебуває при владі понад 20 років. У 2012 році повинні були відбутися чергові вибори президента Казахстану, на яких Назарбаєв планував висунути свою кандидатуру.

У Казахстані вже є досвід проведення всенародного референдуму щодо продовження повноважень чинного президента: у 1995 році референдум продовжив повноваження Назарбаєва до кінця 1999 року.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.