Новини України. 18 січня. МЗС України хоче створити електронну версію української бібліотеки в Москві.

Костянтин Грищенко розказав світу про про стару-нову Конституцію України
МЗС хоче створити новий бібліотечний центр для українців в Москві

Для Міністерства закордонних справ України питання задоволення культурно-освітніх прав більш ніж двомільйонної української громади в Російській Федерації є одним з пріоритетних пунктів в порядку денному українсько-російських відносин, повідомляє прес-служба МЗС.

В цьому напрямі вживається комплекс заходів. Так, на доручення Міністра закордонних справ Костянтина Грищенка Посольство України в РФ працює над тим, щоб ситуація навколо Бібліотеки української літератури (БУЛ) в Москві нормалізувалася якомога швидше, а слідчі дії, що там проводяться правоохоронними органами, ніяк не перешкоджали користуванню бібліотечними фондами.

Паралельно з цим ведеться робота із збільшення фондів бібліотеки на базі Культурного центру України в Москві, який планується перетворити на головний осередок популяризації класичної та сучасної української літератури в Росії, що, перебуваючи під прямим управлінням українських органів влади, користуватиметься всіма необхідними гарантіями від ситуацій, аналогічних неприємному розвитку подій навколо БУЛ.

У цьому розрізі в МЗС позитивно оцінюють ініціативу народного депутата Арсенія Яценюка взяти участь у створенні електронної версії бібліотеки української літератури в Культурному центрі України в Москві, як одного із сегментів діяльності цієї бібліотеки, повідомляє Міністерство.

Такі дії сприятимуть постійним зусиллям МЗС, інших міністерств і відомств України, спрямованим на задоволення потреб етнічних українців на території Російської Федерації. Керівництво МЗС дало доручення Посольству України в РФ проробити практичні механізми реалізації цього проекту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.