Новини світу. 6 січня. Саудівська аравія. Моссад – ізраїльське розвідувальне агентство – протягом десятиліть відшліфовувало майстерність збору інформації від людей і залучення найсучаснішої техніки.

птах
Грифа запідозрили в шпигунстві

Тепер, як припускають у Саудівській Аравії, ізраїльтяни вирішили, що шпигунством можуть займатися і птахи. Там впіймали великого грифа, який мав передавач GPS і табличку з назвою тель-авівського університету. Пташку зловили у сільській місцевості, а тепер не випускають як підозрюваного шпигуна Моссаду.

На сайтах і форумах арабською мовою часто можна натрапити на твердження, що птах з’явився у Саудівській Аравії в результаті змови сіоністів. Більш прозаїчні пояснення про те, що може це довгостроковий проект дослідження міграції птахів різко відкидаються.

Світ сколихнула новина, коли туристів у єгипетському курортному містечку Шарм-ель-Шейх минулого місяця вбила і покусала акула. Губернатор єгипетської провінції Сінай припустив, що її навмисно випустили ізраїльські агенти, щоб зруйнувати туристичну галузь Єгипту.

Таке пояснення про політичні мотиви морських істот далеко не рідкість у регіоні з необмеженим апетитом на теорії змови.

У жовтні 2007 року, коли на південному узбережжі Ірану знайшли 152 дельфіни, то науковці спершу припустили, що вони вчинили масове самогубство. Потім провину поклали на рибалок, котрі, як підозрюють, били дельфінів через те, що вони заплутувалися у їхніх сітках.

Коли під вогнем критики опинилася рибальська галузь, то керівник Державного агентства риболовлі Ірану виступив зі своїм поясненням. Дельфінів вірогідно завезли зі Сполучених Штатів для електронного моніторингу Перської затоки, але вони не витримали тесту і померли від електромагнітних хвиль, сказав чиновник.

Екологи спростували таку версію, бо досліди не виявили ознак забруднення, чи радіоактивного отруєння дельфінів. Але за політичного клімату, де соковиті чутки швидко набувають обрисів гранітної впевненості, сухим даним бракує загальноприйнятної цінності теорій, які лоскочуть уяву.

Проте варто пам’ятати і те, що СРСР ще 60 років тому використовував тварин для своїх військових цілей, що вже говорити про сьогодення.

За матеріалами Радіо Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.