Новини економіки. 12 січня. Греція висуне нові вимоги до Німеччини щодо репарацій за окупацію в ході Другої світової війни, повідомляє в середу Афінське агентство новин з посиланням на рішення прем’єр-міністра Йоргоса Папандреу.

Греція
Греція хоче репарацій від Німеччини

Греція приєднається до аналогічних судових вимогаг, поданих італійськими позивачами проти Німеччини в Міжнародний суд ООН в Гаазі, уточнює агентство.

Питання про репарації, які, на думку Греції, не були врегульований десятиліттями, виникли навесні 2010 року, коли важке фінансове становище Греції змусило країни-партнери по єврозоні прийти їй на допомогу. Греція отримала безпрецедентні 110-мільярдні кредиту ЄС і МВФ в обмін на жорсткі заходи зі скорочення бюджетного дефіциту, Німеччина вносить найбільший внесок в ці кредити серед всіх країн єврозони. “Порятунок” Греції супроводжувався жорсткою критикою цієї країни за неекономні витрати коштів, а також образливими публікаціями в німецькій пресі, де грекам пропонували продати за борги острови або Акрополь. Як наслідок, деякі члени грецького уряду заявляли, що Німеччина ще винна Греції за окупацію 1941-1944 років, коли загинули сотні тисяч людей.

Німеччина вважає, що виплачені в 1960-і роки 115 мільйонів марок репарацій повністю закрили її зобов’язання перед Грецією. Ряд грецьких позивачів, у тому числі родичі вбитих військами СС жителів села Дістомо, приєдналися до позову італійських громадян, які мають намір відсудити у Німеччини компенсації за злочини нацистів в Італії в 1943-1945 роках. Подача позову в Міжнародний суд ООН в Гаазі припускає, що заява подається від імені держави, так що грецька влада вирішила підтримати вимоги жителів Дістомо, уточнює агентство.

Раніше прем’єр-міністр Греції Йоргос Папандреу заявив, що Греція не відмовляється від вимог репарацій за Другу світову війну, але не буде висувати ці вимоги найближчим часом.

Шостого січня поточного року біля посольства ФРН в Афінах пройшов мітинг родичів загиблих в Дістомо.

Джерело РиаНовости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.