Новини економіки. 12 січня. В Україні немає економічних передумов для різкого і неконтрольованого подорожчання продуктів харчування, в тому числі “соціальної” групи.

гречка
Гречка вже коштує від 16 до 20 грн за пачку

Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк.

“Ми не спостерігаємо гострого дефіциту тих чи інших продуктів харчування. Саме тому всі розмови про подорожчання молока, м’яса чи цукру з-за їх фізичний брак або з якихось інших причин – порожні балачки людей, далеких від сільського господарства”, – зазначив міністр .

За його словами, використання цінової складової у політичному піарі неприпустимо, а від нагнітання паніки, ажіотажу і спекуляцій у кінцевому підсумку страждає пересічний громадянин.

“Ми досить довго розмовляли про те, що ринок нібито все відрегулює і встановить рівновагу цін попиту і пропозиції. Але минулий рік наочно продемонстрував, що ринок – це приємно, але не в скрутній, кризової ситуації. Саме тому ми і звернулися свого часу до адміністрування аграрної галузі, до її регулювання, – зазначив міністр. – Це дозволило наповнити державні засіки, організувати державні продуктові інтервенції і стримати зростання цін, яке багато хто прогнозував “, – підкреслив Присяжнюк.

Він також ще раз нагадав, що цього року держава забезпечить організацію так званих форвардних закупівель сільськогосподарської продукції.

“Буде сформовано державний резерв продовольчого зерна, жита (в обсязі мінімум 20% від споживання на внутрішньому ринку), сухого молока, вершкового масла, цукру, гречки і навіть соняшнику з тим, щоб у цьому році не було спекуляцій на ринку олії”, – сказав міністр. Крім того, він зазначив, що до жовтня в Україні почнуть функціонувати 5 великих оптових ринків, які дозволять знизити залежність від імпорту сільськогосподарської продукції.

Джерело Подробиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.