Новини науки. 27 січня. Дослідники з’ясували, в чому полягає секрет тривалих романтичних стосунків.

Секс, французи
В коханні головне вимова

Виявляється, вся справа в схожому стилі мови. Вчені під керівництвом Джемса Пеннебейкера з Техаського університету в Остіні впевнені: загальні інтереси, особисті якості, зовнішність, – дані категорії лише поверхнево відображають механізми виникнення взаємин між людьми.

А ось стиль розмови (те, як людина вживає прийменники, сполучники, вигуки і слова на кшталт “це”, “цей”, “бути”, “що-небудь”, “що”, “буду”, “йому”, “і “) може відігравати важливу роль. Експеримент показав, що люди зі схожим стилем мови схильні проявляти інтерес один до одного.

Фахівці зібрали групу добровольців, які повинні були провести кілька побачень на швидкість. Кожне побачення тривало не більше 4 хвилин. У ході побачення студенти розповідали один одному про сферу своєї спеціалізації, про рідне місто, хобі та інше. Всі розмови багато в чому схожі одина на одну. Особлива програма проаналізувала стенограми повідомлень. Це дозволило виявити схожість і відмінності в стилі мови.

У результаті пари, що мали схожі стилі мовлення, в чотири рази частіше виявляли бажання продовжити спілкування після експерименту. Такий же результат вчені отримали в ході дослідження 10-денного он-лайн спілкування пар – 80% пар, чий стиль письма збігався, продовжували спілкуватися через три місяці.

Джерело Подробиці

Comments

  1. слово кохання пишеться з двома н

  2. певно автор якесь інше слова має на увазі… і намагається донести це мовою!!! 😉

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.