Новини політики. 20 січня. Крим. Меджліс не визнає автономію Криму в тому вигляді, в якому вона існує зараз і вимагає створення національно-територіальної автономії.

Мустафа Джемілєв

Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Як повідомляє агентство “е-Крим”,  Джемілєв зазначив, що кримські татари проігнорували референдум щодо відновлення автономії півострова в 1991 році і до цих пір не згодні зі статусом Криму. Саме з цього, за його словами, річниця автономії – “це не наше свято”.

“Ми виступали проти такої форми автономії. Післявоєнний наш національний рух, що зародився в місцях депортації, зводився до того, що радянська влада повинна відновити повністю наші права і відновити національно-територіальну автономію – ту автономію, яка була б створена з урахуванням того, що на цій землі живе корінний народ. А в січні 1991 року проводився референдум, по суті справи, на предмет утворення російської автономії “, – сказав Джемілєв.

При цьому він додав, що після затвердження статусу Криму, перший Президент України Леонід Кравчук говорив: “що ця автономія не зовсім така, якій слід було б бути, що потрібно наповнювати її змістом, проте наповнення не відбулося”.

“Кримські татари в цій автономії зазнають жорсткої дискримінації, тому ми говоримо, що цю автономію необхідно перетворити на ту, ідея якої була спочатку”, – підкреслив він.

Така автономія, на думку Джемільова, припускає офіційний статус кримськотатарської мови, представництво кримських татар у всіх структурах влади, “відновлення прав кримськотатарського народу” та інші заходи.

Тим не менш, голова Меджлісу вважає, що Криму необхідний статус автономії, але в іншій формі.

“Ми не підтримуємо ті точки зору, які зводяться до того, що взагалі не потрібно робити автономію і повернути статус рядовий області. Так не повинно бути, тому що Крим має свої особливості”, – підсумував Джемілєв.

Джерело Ліга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.