Новини України. 25 січня. Генеральна прокуратура України не вважає за потрібне перевіряти факти бездіяльності Центральної виборчої комісії, яка за Конституцією України повинна була до 22 листопада 2010 року оголосити про початок виборів до парламенту.

Генпрокуратура ГПУ
Генпрокуратура пояснила Яценюку, які порушення законів її цікавлять

Таку відповідь Арсеній Яценюк отримав від заступника генерального прокурора України Віктора Занфірова, повідомляє прес-служба “Фронту змін”.

Заступник генпрокурора зазначає, що за Конституцією та Законом «Про прокуратуру» на органи прокуратури покладено нагляд за додержанням законів.

«Разом із тим, згідно з чинним законодавством, Генеральна прокуратура України не уповноважена здійснювати нагляд за додержанням законів Центральною виборчою комісією», – йдеться у відповіді Віктора Занфірова.

«По суті, в цьому відомстві зізналися, що Генпрокуратура слідкує за дотриманням законів усіма, але не Центральною виборчою комісією», – прокоментував відповідь ГПУ Арсеній Яценюк.

«Фактично, Генпрокуратура відмовилася боротися за право громадян обирати та бути обраними. Право, яке є основою демократії», – зазначив нардеп.

Нагадаємо, Арсеній Яценюк звернувся до Генерального прокурора із депутатським запитом щодо бездіяльності ЦВК і Кабінету міністрів стосовно забезпечення вимог статті 77 Конституції та оголошення початку виборчого процесу, спрямованого на забезпечення проведення чергових виборів до Верховної Ради 27 березня 2011 року. Лідер «Фронту Змін» пояснив, що у зв’язку з рішенням Конституційного суду, який повернув до дії Основний закон 1996 року, строк повноважень парламенту скорочується до 4 років. Тому чергові вибори мають відбутися в березні 2011 року, а оголосити про початок відповідної виборчої кампанії ЦВК повинна була до 22 листопада 2010 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.