Новини політики. 5 січня. Львів. В Україні депутати Львівської обласної ради вимагають від МЗС країни оголосити генерального консула Росії у Львові Євгена Гузєєва персоною нон-грата.

Євген Гузєєв
Євген Гузєєв - персона нон-грата

За таке звернення до українського зовнішньополітичного відомства на сесії Львівської облради в середу проголосували 73 депутати з 116.

Депутати також вимагають позбавити Гузєєва дипломатичного статусу та звернутися до МЗС Росії з вимогою негайно відкликати його з диппредставництва Росії в Україні.

Львівська облрада вважає, що російський дипломат у своїх виступах, а також в інтерв’ю одному з інформагентств від 22 грудня 2010 року, «фактично заперечував історичне існування української нації, української мови і церкви».

«Довільно оперуючи цитатами з літературних творів та пропагандистських передмов до історичної літератури, виданої в радянські часи, Гузєєв не сприяє взаєморозумінню і налагодженню добросусідських відносин між обома народами, а фактично розпалює міжнаціональну ворожнечу і намагається ускладнити політичні відносини двох держав і народів» – йдеться у зверненні.

Джерело ГазетаРу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.