Новини спорту. 7 січня. На судовому процесі в Німеччині, що проходить з початку жовтня, виясняються скандальні подробиці про договірні футбольні матчі у Європі. Йдеться про групу шахраїв, які грали у тоталізатор і підкуповували суддів, футбольних чиновників і гравців.

УЄФА
Чиновників УЄФА "купували", щоб ті "організували" правильний рахунок

У цій справі провідну роль відіграв 34-річний берлінець, уродженець Хорватії Анте Сапін, який прославився на всю Німеччину у 2005 році у зв’язку з підкупом німецького арбітра Роберта Хойцера. Він повідомив, що кваліфікаційна гра перед останнім чемпіонатом світу з футболу в ПАР, що відбулася 9 вересня 2009 року між збірними Ліхтенштейну та Фінляндії, також була об’єктом маніпуляції. Ця зустріч завершилася з рахунком 1:1. Причому обидва м’ячі були забиті у другому таймі.

Виступаючи в якості свідка, Сапін розповів: “У другому таймі суддя дав 11-метровий, хоча не мав його давати”.

Він додав, що особисто передав 40 тисяч євро судді, який обслуговував цей матч.

За його словами, зустріч з корумпованим арбітром сталася на парковці одного з готелів у Сараєво.

“Я дуже довго питав його, чи зможе він добитися того, щоб у другому таймі були забиті два голи”, – повідав Сапін.

Проте суддя твердо зобов’язався забезпечити ці два голи. Для цього він абсолютно безпідставно призначив 11-метровий. Другий гол забитий “випадково”, що, втім, виявилося на руку шахраям, бо давало в сумі два необхідних Сапін голи, щоб крупно виграти в тоталізатор.

Хорват розповів і про один резонансний випадок, коли якомусь функціонерові УЄФА заплатили 50 тисяч євро за те, щоб той вплинув на матч відбіркового турніру молодіжного чемпіонату Європи 2011 року між збірними Швейцарії та Грузії, однак, визнав Сапіна, того разу вийшла “накладка”.

З іншим футбольним суддею Анте Сапін зустрівся в київському ресторані – завдання цього арбітра була вплинути на хід зустрічі Ліги Європи УЄФА 2009-2010 року між “Базелем” і “Софією”. Суддя отримав за необхідний результат кілька десятків тисяч євро.

Сапін арештований 19 листопада 2009 року. Його і ще трьох шахраїв звинувачують в маніпуляції близько 30 футбольними іграми, на чому вони “заробили” 1,6 мільйона євро.