18 січня. Загроза, що виходить від режиму Олександра Лукашенка, “заганяє білоруську опозицію в підпілля і за кордон”.

Варшава стає притулком для білоруських ЗМІ

Олександр Лукашенко “прославився запальним характером і великими кулаками ще під час перебування директором радянського колгоспу”, пише The Financial Times.

У перші роки його президентства найбільш незручні опоненти “просто зникали”. У 2008 році, намагаючись налагодити відносини з ЄС, він трохи послабив натиск на опозицію. Проте розмах акцій протесту, що послідували за грудневими президентськими виборами, налякав владу, і вона прийняла рішення “затоптати” незадоволених, йдеться у статті.

До Варшави передислокувався телеканал “Белсат” – сьогодні він отримує близько 90% фінансування від польської влади. Звідси ж мовить “Радіо Рація”, а минулого тижня Варшава висловила готовність надати безкоштовне приміщення і обладнання сайту “Хартія’97”. Опозиційні лідери, що уникли катівень, “колесять по столицях Євросоюзу, лобіюючи поновлення заборони на в’їзд в країни Шенгену для представників режиму Лукашенка“.

Ті активісти, які залишаються в країні, “уникають великих зборів (публічні демонстрації швидко закінчуються арештами)”, “розбиваються на більш дрібні групи” і за допомогою Skype і Facebook намагаються створити щось на зразок активного підпілля, що утворилося в Польщі, коли в 1981 році там було введено воєнний стан.

Втім, “працювати або проводити масштабну організаційну роботи всередині Білорусі практично неможливо”, свідчить опозиціонер Дмитро Бародка. Його соратники нарікають на роз’єднаність супротивників діючого режиму.

За матеріалами Financial Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.