Новини світу. 7 січня. Уряд Естонії в 2010 році надав громадянство в порядку натуралізації 1184 особам, що є найнижчим показником з часу відновлення незалежності країни в 1991 році, повідомила прес-служба МВС країни.

Естонія
Все менше осіб беруть громадянство Естонії

Естонська влада висловлює стурбованість тим, що з кожним роком кількість охочих отримати громадянство знижується. У 2005 році громадянами Естонії стали 7,072 тисячі її мешканців, у 2007 році – 4,229 тисячі чоловік, в 2008 році – 2,124 тисячі чоловік, а в 2009 естонське громадянство отримали 1,67 тисячі чоловік.

Найбільше осіб отримали естонське громадянство в 1996 році – 22,7 тисячі чоловік. Починаючи з 1992 року, громадянство країни в порядку натуралізації отримали понад 150 тисяч осіб.

Влада країни визнає, що зниження інтересу до отримання естонського громадянства викликано, по-перше, вступом Естонії до Шенгенської зони, що дало негромадянам можливість безвізового відвідування країн Євросоюзу, і, по-друге, рішенням Росії про скасування віз для негромадян.

На відміну від Литви, де після оголошення незалежності громадянство отримали всі жителі республіки, в Естонії спочатку стали громадянами тільки ті люди, чиї батьки або вони особисто проживали в країні до 1940 року. Іншим охочим отримати громадянство необхідно здати іспити на знання державної мови та естонською мовою відповісти на питання з основ Конституції країни і Закону про громадянство.

Всього в Естонії проживають 1,34 мільйона осіб, приблизно 84% яких становлять громадяни цієї країни.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.