Новини політики. 20 січня. Наслідком вибухів у Макіївці може стати концентрація повноважень у руках спецслужб.

Вибух у Макіївці може бути вигідний владі

Так прокоментував події навколо вибуху в Макіївці заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький, повідомили у прес-службі АМС.

За його словами, останнім часом суспільству штучно намагаються нав’язати тезу про можливість терактів у країні, тим самим підвищуючи актуальність і впливовість силового блоку влади.

“Ще півроку тому СБУ й особисто Хорошковського українська і міжнародна громадськість звинувачувала в політичних репресіях. Сьогодні акценти громадської дискусії змістилися. Спочатку справа щодо вибуху пам’ятника Сталіну, потім розкриття “схронів” “Тризуба“, сьогодні – видимість терактів у Макіївці“, – зазначив експерт.

“Все це має переконати громадськість у тому, що спецслужбам необхідні додаткові повноваження, які вони будуть використовувати не на боротьбу з інакомисленням, а у протидії зі світовим тероризмом. Якщо події в Макіївці сьогодні назвуть терактом, то складно собі уявити, що буде завтра. Особливо в контексті загострення ситуації в Криму. Такі віртуально-технологічні ігри можуть дорого коштувати державі”, – сказав Голобуцький.

На його думку, події навколо спецслужб останнім часом мають дуже яскраві ознаки PR-акцій.

“У слов’янській політичній міфології завжди існувала теза про можливість використання “маленької звитяжної війни” для зміцнення позицій влади. Так було не тільки за часів російсько-японського конфлікту в 1905 році, а й надалі. Зокрема, воєнний конфлікт на Кавказі зміцнив позиції нинішньої російської правлячої еліти. Борони Боже, в Україні виникнуть подібні сценарії! Наша країна ментально не готова до них, у нас немає передумов до тероризму або до таких методів політичної комунікації”, – додав експерт.

Джерело ІМК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.