Новини світу. 26 січня. Захисники китів з організації Sea Shepherd змогли виявити всі японські китобійні суди на півдні Тихого океану біля берегів Антарктиди, і тепер мають намір перешкодити початку промислу, говориться в повідомленні Sea Shepherd.

Зоологи стверджуєть що невдовзі кити вимруть через жадібність людей

“Ми, нарешті, знайшли корабель” серійних вбивць “Nisshin Maru і тепер ми будемо” висіти “у них” на хвості “до кінця сезону полювання на китів. Японські китобої тепер наші”, – говорить капітан судна-переслідувача Пол Уотсон (Paul Watson ).

Три судна Sea Shepherd ведуть спостереження за японськими китобоями з 31 грудня 2010 року, з часу їх виходу у відкрите море, через що японські китобої не можуть спокійно вести промисел, стверджують представники організації. Однак до теперішнього часу їм не вдавалося засікти найбільше судно – Nisshin Maru, яке “вислизнуло” з японського порту під прикриттям кількох невеликих човнів, які перешкодили екологам почати переслідування.

“На жаль, схоже, що японська китобійна флотилія вже розпочала свою нелегальну здобич. На палубі в даний час обробляється туша кита. Наша мета тепер полягає в тому, щоб цей кит став останнім здобутим у сезоні”, – відзначають захисники тварин.

Китобої були виявлені природоохоронця в антарктичному морі Росса, і тепер японці прямують на схід – у зону товстого льоду. За ними йде судно Steve Irwin, що належить Sea Shepherd, представники якої впевнені, що цей сезон стане руйнівним для японської флотилії.

“Ми перебуваємо на шляху до того, щоб економічно” потопити “цю китобійну флотилію. Ми будемо переслідувати їх, якщо знадобиться, і крізь “крижані ворота пекла”, але зупинимо їх незаконну китобійну діяльність … Я в цьому впевнений!”, – каже Вотсон.

Організація Sea Shepherd Conservation Society, заснована в 1977 році в США, виступає проти китобійного промислу в Антарктиці і активно заважає японським китобоям полювати на морських ссавців. Зокрема, екологи і китобої обмінюються взаємними залпами з водометних гармат, а в лютому 2010 року корабель захисників китів Ady Gil пішла на дно після зіткнення з китобійним судном.

Незважаючи на заборону комерційного вилову китів, встановлений угодою 1986 року, Японія продовжує їх промисел, посилаючись на положення угоди, що дозволяє “проводити дослідження на китах з можливим летальним результатом”. За це Токіо піддається критиці з боку Австралії, Великої Британії та Нової Зеландії, а також екологів всього світу.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.