Новини світу. 11 січня. Засновник Wikileaks Джуліан Ассандж ненадовго з’явився у вівторок в магістратському суді Белмарш в Лондоні, щоб вислухати оновлені умови його звільнення під заставу, після чого суддя відпустив його до екстрадиційних слухань, призначених на 7 і 8 лютого.

Ассанджу дозволили жити в Лондоні

У вівторок суддя Ніколас Еванс за клопотанням юристів полегшив умови заставного звільнення. Тепер Ассанж не зобов’язаний щодня звітувати в поліції, також йому дозволено перебувати в Лондоні.

Всі останні тижні Ассандж проживає на сході Англії поряд з містом Бангі у великому заміському будинку, де його поселив друг і один з головних прихильників діяльності Wikileaks у Великобританії, засновник лондонського журналістського клубу Frontline Club Вон Сміт. Проте добиратися звідти на судові слухання в Лондон досить проблематично. За рішенням магістратського суду, Ассанжу дозволено 6 і 7 лютого зупинитися в самому клубі Frontline в лондонському районі Педдінгтон.

Видачі Ассанджа – австралійського громадянина – вимагає шведська прокуратура на підставі кількох звинувачень з боку двох шведок в сексуальних злочинах, у тому числі в згвалтуванні. В кінці грудня 2010 Ассанж звільнений під заставу до початку екстрадиційних слухань під досить жорсткі умови – засновник Wikileaks сплатив 200 тисяч фунтів стерлінгів, здав паспорт, зобов’язався проживати за однією адресою, дотримуватися комендантської години, двічі на день звітувати в поліції і носити електронний чіп.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.