Новини світу. 30 січня. Індія. Багатотисячні демонстрації з вимогою до уряду вжити заходів для приборкання корупції проходять по всій Інді.

В Індії також почалися протести

Виступи приурочені до 63-ї річниці загибелі ідеолога ненасильницької боротьби Індії за незалежність Махатми Ганді, яка відзначається 30 січня. Акції протесту проходять на тлі цілого ряду корупційних скандалів, які стрясають уряд Індії з осені 2010 року.

Ряд громадських і релігійних діячів і юристів очолили багатотисячну ходу в Делі. Учасники демонстрації вимагають сформувати громадську раду з боротьби з корупцією, який буде наділений повноваженнями звільняти злодійкуватих чиновників і усувати корупціонерів від виборів. Також вони наполягають на введенні в законодавство норми, що дозволяє конфісковувати незаконно нажите добро.

“Багато політичних сил під час виборів підтримували ці вимоги, але після виборів і переможці, і переможені забувають про боротьбу з корупцією. Ось і зараз – підтримати нас не прийшов жоден політик”, – сказав один з організаторів акції протесту, адвокат Верховного суду Ашок Арора.

П’ять учасників руху за незалежність Індії в неділю почали в індійській столиці безстрокове голодування, вимагаючи від уряду виконати вимоги демонстрантів.

“Ми готові пожертвувати своїм життям заради цінностей, які пропагував Ганді. У наші часи люди йшли на держслужбу щоб служити людям, не шкодуючи себе, а тепер йдуть заради влади і грошей. Ми не почнемо приймати їжу, поки уряд не відреагує”, – сказав один з голодуючих, 93-річний Шамбу Датта.

Аналогічні демонстрації пройшли в десятках інших міст Індії: Мумбаї, Бангалорі, Пуне, Ахмеднагаре та багатьох інших.

Політичний оглядач, головний редактор журналу India Today і газети Sunday Guardian Муджибур Акбар вважає, що недільні демонстрації в Індії є частиною міжнародного руху проти корупції, який охопив багато країн світу, в тому числі Туніс та Єгипет.

“Гнів в Індії є частиною міжнародного руху проти корумпованих еліт, які розкрадають народне багатство для себе і своїх сімей. В Індії протест буде мирним, але народ обов’язково підніметься”, – сказав Акбар.

Великий резонанс отримав скандал навколо розподілу урядом Індії в 2008 році частот для стільникового зв’язку без проведення конкурсів. Проведена в 2010 році ревізія оцінила можливі втрати бюджету в десятки мільярдів доларів. В результаті свого поста позбувся міністр зв’язку Андімудху Раджа, проте опозиція добивається від влади відповіді на запитання, чому прем’єр-міністр Манмохан Сінгх не втрутився у процедуру.

Не обійшлося без скандалів і в ході підготовки до проведення в жовтні 2010 року в Делі Ігор Співдружності. Слідство підозрює Організаційний комітет Ігор в завищенні кошторисів та отриманні величезних “відкатів”.

Також питання у громадськості викликало призначення головою урядової ревізійної комісії бюрократа, який проходить обвинуваченим у справі про махінації при закупівлі на бюджетні кошти рослинного масла на початку 90-х років за завищеними цінами.

Негативно позначився на іміджі правлячої партії і скандал з передачею землі Міноборони в Мумбаї під будівництво елітного житла. Як з’ясувалося, квартири у збудованому там будинку замість ветеранів Каргільской війни отримали політики, чиновники і генерали або члени їх сімей.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.