Новини здоров’я. 17 січня. Вчені з Нової Зеландії встановили, що тривалі серйозні стосунки корисні для психічного здоров’я, причому, не важливо, чи одружені люди.

Довгі стосунки позитивно впливають на психіку

За даними нового дослідження, чоловіки і жінки, у яких відносини тривають більш як 5 років, рідше страждають від депресії, думають про самогубство або зловживають алкоголем і наркотиками. Цей вплив виявлявся незалежно від того, чи був шлюб офіційно зареєстрований, чи люди просто жили.

Інші дослідження вже показали, що шлюб поліпшує психічне здоров’я. Однак мало робіт було присвячено парам, які співмешкають. Вчені з університету Отаго спостерігали за 1000 чоловіків і жінок з новозеландського міста Крайстчерч. Коли їм було по 25-30 років, дослідники дізналися, чи перебували вони у відносинах останні 12 місяців. Крім цього, всім учасникам задали питання, що стосуються таких проблем як депресія, тривога, панічні розлади, страхи, зловживання алкоголем або наркотиками. Виявилося, що тривалі стосунки пов’язані з більш низькою поширеністю психічних проблем. Причому, чим триваліші відносини, тим краще вони захищають від психічних розладів.

На думку експертів, можливо, це пов’язано з тим, що емоційна підтримка і фінансова стабільність у стосунках зростають згодом.

Джерело Пряма лінія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.