Новини України. 26 січня. Теракт в аеропорту «Домодєдово», в зоні, де зустрічають пасажирів міжнародних рейсів, став можливий через те, що в московському аеропорту, так само, як і в більшості «повітряних воріт» світу, при вході в будівлю людей ретельно не перевіряють ( перевірка йде вже після того, як людина зареєструється на рейс).

Система заходів безпеки в аеропорту "Бориспіль" має безліч білих плям

Тепер, судячи з коментарів російської влади, перевіряти, причому «тотально», будуть і при вході – незважаючи на те, що це створить незручності для пасажирів.

А що в Україні?

У «Борисполі», нагадаємо, кілька років тому контроль за допомогою металодетектора і сканера при вході в аеропорт також практикувався, але потім від нього відмовилися, щоб не створювати проблем для пасажирів. Чого чекати тепер?

У СБУ нам сказали, що це питання – в компетенції аеропорту. Там же думають навпаки.

«Ситуація, подібна Домодєдовській, може у нас повторитися, – вважає один із співробітників «Борисполя , який відповідає за питання безпеки. – До сектору виходу пасажирів доступ відкритий, зустрічаючих ніхто не перевіряє. До речі, не всі службові собаки, яких привезли в «Бориспіль» після вибуху в «Домодєдово», навчені шукати вибухівку».

Найсерйозніший контроль – в залі офіційних делегацій терміналу B і терміналі C. Чого не скажеш про звичайні терміналах А, B і F (в останньому встановили сучасні бодісканери, але вони тільки для тих, хто летить).

«Кілька місяців тому після того, як пройшла інформація про можливі теракти в Лондоні, в нашому аеропорту теж оголосили підвищену готовність. З тих пір її ніхто і не скасував. Але хто її помічав? Люди звикли, що все це формальність».

Але офіційно в аеропорту вважають, що все під контролем. У прес-службі «Борисполя» говорять, що в «рамках», які раніше були у входів в термінал В, потреби немає.

«У нас ризик зведений до мінімуму, – запевнила нас прес-секретар «Борисполя» Оксана Ожігова. – Вибухівку пронести в аеропорт нереально – патрульні служби постійно слідкують за безпекою, всі спостерігаємо за залишеними речами».

Біля будівлі цілодобово чергують два вибухотехніка.

«У нас спецобладнання, щоб знешкодити бомбу», – говорить начальник відділу вибухотехнічної служби Юрій Приходько.

ОСОБИСТИЙ ДОСВІД.

Як насправді йдуть справи, вирішили перевірити кореспонденти «Сьогодні», побувавши вчора і зранку, і ввечері в «Борисполі». Заходи безпеки посилили, але пройти в аеропорт все одно можна без проблем. У терміналі B зранку при вході відвідувачів зустрічали правоохоронці та кінологи з собаками. З великими сумками пройти складно, міліціонери вимагають документи і квитки. Поки людина дістає паспорт, його багаж обнюхує собака.

«Пускаємо лише по квитках. Якщо людина приїхала зустріти прилітаючого, то просять «подихати повітрям» на вулиці (відзначимо, що навряд чи так довго триватиме – люди будуть обурюватися, що їх змушують чекати на холоді. – Авт.) », – Говорить один з міліціонерів. На огляд люди реагували спокійно.

«Давно пора ввести такі заходи. Я був недавно в «Домодєдово». Простягнув охоронцеві сумку, а він ліниво показав проходити без огляду. Ось і результат!»,- сказав киянин Юрій.

У нас тих, хто йшов без великого багажу, перевіряли вибірково. Двоє кореспондентів  без квитків і з рюкзаками вчора спокійно пройшли до зали очікування терміналу. Їх ніхто навіть не зупинив. Крім нас, зустрічати знайому без перевірки пустили жінку. На наше запитання, чому її не відправили «подихати», міліціонер відповів, що всі ми люди. Але тоді чи не треба оголошувати заборону на прохід безбілетників, або ставити все ж таки «рамку» на вході. До речі, ввечері собак у терміналі ми вже не побачили.

Кожні півгодини відвідувачів просять повідомляти про підозрілі сумки без нагляду.

«До нас вже тричі підходили люди, розповідали, де нічийна сумка. На щастя, бомб не знайшли», – говорить міліціонер.

Всередині терміналу B ходять кінологи з вівчарками.

«В аеропорту зараз працюють семеро кінологів із собаками – по змінах. Собаки навчені визачати запах вибухових речовин. Коли почує, сідає поруч із сумкою. Слава Богу, поки не сідала», – розповідає кінолог Сергій Лазоренко. Одна сумка викликала інтерес вівчарки Ірми. Виявилося, жінка везла в ній свою собачку …

«У СИСТЕМІ БЕЗПЕКИ – КУПА БІЛИХ ПЛЯМ»

«Офіційно влада Бориспільського аеропорту запевняє, що в головній повітряній гавані зроблені максимально можливі заходи безпеки. Але в цій системі є купа білих плям, – сказала нам вчора співробітниця однієї з ключових аеропортових служб. – Після реформування (а по суті – «обрізання» майже у два рази: з 36 чоловік залишилося близько 20) оперативного центру на контрольно-диспетчерської вежі, звідки вівся цілодобовий відеоконтроль, багато життєво важливих ділянок терміналів аеропорту оголилися і стали уразливими в плані протидії зловмисникам . Тепер зали очікування, туалети, деякі інші приміщення не контролюються взагалі або контролюються вибірково. Частина дорогого обладнання, в тому числі багатофункціональні томографи, бодісканери, закуплені для підвищення безпеки, виявлення вибухонебезпечних предметів, не була належним чином протестована і налагоджена, тобто може просто пропустити заборонений вантаж».

Цю робітницю аеропорту підтримала колега – теж на умовах анонімності. Вона вважає, що в плані безпеки підприємство ходить по лезу ножа:

«На папері все чудово, але ці заходи не виконуються, про що відомо в СБУ, МВС, КРУ, – зазначає жінка. – Рано чи пізно це призведе до збою, а то й трагедії серйознішої московської. Якщо вам скажуть, що у нас все в ажурі, не вірте на слово, а перевірте. Нехай вам покажуть, як повинні працювати і як працюють інтроскопи, як борються з тією ж багажної мафією, адже там крадіжок з багажу менше не стало … Просто статистику вам ніхто не покаже. До речі, нещодавно був випадок, коли у «конкретних пацанів», які в багажі везли $4 млн, пропали сумки з грошима … Вони пригрозили, що «порішать весь Бориспіль», і до вечора мільйони знайшли! Все це турбує, тому що стосується будь-кого. Ніхто не знає, де рвоне, як не очікували, що висадять «Домодєдово». А там система безпеки і контролю набагато суворіша, ніж в українських аеропортах. Але у нас як у тій приказці: доки грім не вдарить …».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.