Новини науки. 20 січня. Дослідження антивірусної компанії AVG показало, що діти навчаються прийомам використання комп’ютерів і електронних пристроїв раніше і легше в порівнянні з придбанням традиційних повсякденних навичок.

Діти навчаються працювати на кмп'ютері швидше ніж їздити на велосипеді

Як показало дослідження, управлятися з комп’ютерною мишею, вмикати і вимикати комп’ютер, а також грати в прості ігри на ПК вміють 69%, 63% і 58% дітей молодше п’яти років відповідно. Чверть дітей того ж віку здатні самостійно запустити інтернет-браузер, а 16% малюків вже вміють переглядати сайти та переходити по посиланнях.

Впоратися з мобільним телефоном під силу 28% дітей у віці до п’яти років, а грати в ігри на смартфоні або планшетному комп’ютері вміє приблизно кожна п’ята дитина.

Автори дослідження порівнюють засвоєння дітьми прийомів роботи з комп’ютером та портативною технікою з придбанням «некомп’ютерних» навичок. З’ясовується, що кількість дітей які освоїли нескладні комп’ютерні ігри, перевищує число їхніх однолітків, які вміють їздити на велосипеді (58% проти 52%). А малюків, здатних запустити інтернет-браузер (25%), більше, ніж тих, які вміють плавати і зав’язувати шнурки (20% і 11% відповідно).

Відмінностей у темпах засвоєнні навичок використання комп’ютера та мобільного телефону між хлопчиками і дівчатками виявлено не було.

В опитуванні, яке лягло в основу дослідження, взяло участь 2,2 тисячі матерів з США, Канади, Японії, Австралії, Нової Зеландії, Великобританії, Франції, Італії, Іспанії та Німеччини.

Генеральний директор AVG Джей-Ер Сміт (JR Smith), представляючи результати дослідження в блозі компанії, радить “починати навчати дітей безпечному використанню інтернету в більш ранньому віці, ніж батьки звикли думати”.

Згідно з іншим дослідженням AVG, проведеним у тих же країнах, в середньому 81% дітей у віці до двох років “присутні” в інтернеті на завантажених в Мережу фотографіях, а деякі з народження мають зареєстровану батьками адресу електронної пошти та обліковий запис в соціальній мережі.

У січні журнал Американської академії педіатрії опублікував дослідження, яке розповідає про зв’язок надмірного захоплення дітей комп’ютерними іграми з розвитком депресії, тривожності і соціальних фобій, а також з погіршенням успішності в школі.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.