Новини світу. 16 січня. США. Державний борг США досяг рекордних за всю історію розмірів, перевищивши позначку в 14 трильйонів доларів.

Вашингтон, США
США необхідно погасити держборг

В даний момент борг уряду США становить 14,02 трильйонів доларів, а в перерахунку на кожного жителя країни – 45,3 тисячі доларів, повідомляє АР.

На початок червня 2010 року заборгованість американського уряду становила 13,051 трильйонів доларів. Майже половина з нинішньої суми була накопичена державою за останні шість років – у 2005 році розмір боргу сягав 7,6 трильйонів доларів.

Одним із заходів, необхідних для боротьби з постійно зростаючим держборгом, міністр фінансів США Тімоті Гайтнер вважає збільшення встановленої межі державної заборгованості, яка зараз становить 14,3 трильйона доларів. Неприйняття цього заходу, на думку голови американського Мінфіну, може мати наслідки, подібні до глобальної фінансовою кризи 2008-2009 років.

За словами Гайтнера, цю межу можна досягнути вже до кінця березня, а до середини травня – перевищити.

У минулому році Президент США Барак Обама обіцяв боротися з бюджетним дефіцитом і заявив, що адміністрація США склала бюджет на 2011 фінансовий рік з урахуванням економічної ситуації в країні і необхідності зниження неефективних витрат.

На думку голови бюджетного управління конгресу США Дугласа Елменндорфа, держборг США “за оптимістичним сценарієм” складе до 80% ВВП до 2035 року, а при негативному сценарії перевищить 185% ВВП до цього ж терміну. У 2009 році розмір ВВП США становив 14 трильйонів доларів, відзначає РИА Новости.

Тому бюджетне управління конгресу вважає за необхідно якомога швидше знайти можливості для збільшення доходів бюджету і скорочення витрат, попереджаючи, що федеральний борг може в найближчому майбутньому досягти “неприйнятних рівнів”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.