Новини економіки. 20 січня. Японія. Державний борг Японії досяг “критичної точки”, і якщо ситуація не покращиться, країні загрожує втрата довіри інвесторів, поінформував міністр з питань фінансово-бюджетної політики Каору Йосано.

Японія залізна в боргову яму

Найближчим часом розмір держборгу країни може перевищити 200% ВВП. За підсумками минулого року заборгованість країни, за попередніми даними, склала більше 900 трильйонів ієн (10 трильйонів доларів).

Йосано підкреслив, що в даний час у Японії немає ніяких складнощів із рефінансуванням власної заборгованості і покриттям поточного дефіциту бюджету. Однак, як попередив міністр, умови, в яких перебуває держава, можуть змінитися буквально “за одну ніч”.

Як вказує газета, зараз японський уряд розробляє реформу державного бюджету, щоб скоротити дефіцит. Серед інших заходів влада має намір ввести податок на п’ять відсотків на споживання.

Тим часом так звані “секретні заощадження” японських домогосподарок (які вони відкладають без відома своїх половин) у минулому році впали до мінімуму за останні три роки до 3,08 млн ієн (37,52 тисячі доларів). Велику частину заощаджень японські сім’ї були змушені витратити, щоб компенсувати зниження доходів.

Джерело Подробиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.