Новини світу. 20 січня. Москва. Тіло Володимира Леніна пора виносити з Мавзолею на Червоній площі.

Леніна пропонують винести з Мавзолею

Про це офіційному сайту “Єдиної Росії” заявив член генеральної ради партії, депутат Державної думи Володимир Мединський.

“Я вважаю, що кожен рік ми повинні піднімати одні і ті ж питання – про винесення останків тіла Леніна з Мавзолею. Це якась безглузда, некрофільська місія у нас на Червоній площі. Ніякого тіла Леніна там немає, фахівці знають, що збереглося близько 10% від тіла, все інше звідти вже давно випотрошено та замінено. Але головне не тіло – головне дух “, – заявив Мединський.

“Багатьох ображають рок-концерти на Василівському узвозі, але ми навіть не замислюємося про те, що в цьому подвійне блюзнірство: концерти проходять на території кладовища. Це вже якийсь сатанізм. І ходимо ми по кладовищу”, – додав депутат від “Єдиної Росії“.

При цьому Мединський підкреслив, що сам Ленін просив поховати його поруч з матір’ю у Петербурзі, проте остання воля вождя так і не була виконана.

Суперечка навколо виносу тіла Леніна з Мавзолею триває вже 20 років. Два роки тому це питання обговорювалося в Державній думі. Тоді міністр культури Олександр Авдєєв заявив, що “у нього язик не повертається назвати це об’єктом культурної спадщини”. При цьому представник уряду відзначив, що для багатьох людей тіло Леніна – щось більше.

Забальзамоване тіло Володимира Леніна знаходиться в Мавзолеї з 1924р. Перший – тимчасовий, дерев’яний – варіант Мавзолею був відкритий 27 січня 1924р. біля Сенатської башти Кремля на Червоній площі. Новий дерев’яний Мавзолей (архітектор Олексій Щусєв) був споруджений на Червоній площі і відкритий для відвідування 1 серпня 1924р. Остаточний, кам’яний, варіант пантеону побудований в жовтні 1930р.

У березні 1953р. у Мавзолеї поряд з тілом Леніна помістили забальзамоване тіло Сталіна. У ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1961р. за рішенням XXII з’їзду ЦК КПРС тіло Сталіна винесли з Мавзолею і поховали біля Кремлівської стіни.

Джерело РиаНовости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.