25 січня. Борис Нємцов упевнений, що отримати перемогу над тероризмом неможливо без гарантій громадянських свобод, ліквідації корупції та відновлення економічного зростання, пише Фабриціо Драгосей у статті, опублікованій в газеті Corriere della Sera.

Борис Нємцов
Нємцов: поки всі служби борються проти опозиції, кавказці бомблять Росію

У ході бесіди з кореспондентом італійського видання один з лідерів російської опозиції Борис Нємцов висловив думку про те, що теракт був здійснений чеченцями:

“Думаю, мало хто сумнівається в цьому, оскільки пояси смертників тепер використовують тільки вони. Це був саме смертник, оскільки там, де стався вибух, не залишилося ями в підлозі. Якби вибуховий пристрій знаходився в сумці, наповненою тротилом, в підлозі була б воронка, але пояс був підірваний в метрі від землі”.

Нємцов не бачить зв’язку між терактом і поїздкою президента Дмитра Медведєва на форум у Давос:

“Тому що Медведєв абсолютно нічого не означає, він не має жодної ваги. Думаю, що люди, що керують шахідкою, зовсім не цікавляться переміщеннями Медведєва“.

“За час президентства Путіна кількість терактів збільшилася в шість разів. Зараз у Росії щорічно відбувається 750 терактів, в середньому по дві на день, – обурений Нємцов. – Тому що цьому панові анітрохи не цікаво, що відбувається. Йому важливо лише збагачуватися і тримати в вузді опозицію, щоб залишитися при владі. Іншими словами, Путіну не вдалося організувати належним чином боротьбу з тероризмом, тому його необхідно відправити додому”.

Відповідаючи на запитання журналіста про те, що б він, опинившись на місці російського президента, зробив, щоб припинити ці криваві акції, Борис Нємцов сказав:

“Необхідна глибока реформа секретних служб, щоб відновити боротьбу з тероризмом, шукати інформаторів і т.д. Сьогодні всі сили зосереджені лише на операціях, спрямованих на створення труднощів для опозиції, як ніби вона є істинною загрозою для Росії. Необхідно змінити політику на Кавказі. Не можна здобути перемогу над тероризмом, якщо не гарантуються громадянські свободи, не усувається корупція і не створюються умови для економічного відродження”, – заявив лідер руху “Солідарність”.

За матеріалами Corriere della Sera

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.