Новини світу. 16 січня. Алжир. Чотири спроби покінчити життя самогубством шляхом самоспалення зафіксовані в останні кілька днів у різних провінціях Алжиру.

Самоспалення
Алжирці спалюються у відчаї

Таким способом люди висловлюють протест у зв’язку з поганими соціальними умовами, безробіттям і браком житла в країні.

За даними поліції, спроби самоспалення відбулися в провінціях Тебесса, Джіджель, Бумердес, а також в столиці країни. Вік самогубців коливається від 27 до 40 років.

Після насильницької народної зміни влади в Тунісі, яка отримала в західних ЗМІ назву “жасминової революції”, що сталася минулої п’ятниці, у всіх країнах регіону посилилися антирежимні настрої. Демонстрації на підтримку туніського народу і в знак протесту проти власної влади, високих цін і поганих умов життя населення вже пройшли в Мавританії, Марокко, Алжирі.

В Алжирі хвиля народних виступів на соціальному ґрунті збіглася з безладами в Тунісі. Демонстрації, в яких, в основному, брала участь молодь, на початку січня поширилися на більшість районів цієї північноафриканської країни. За даними МВС, в результаті зіткнень демонстрантів з поліцією в різних містах загинули три людини, близько 800 отримали травми, ще близько тисячі чоловік були затримані. Матеріальний збиток від погромів оцінюється в мільйони доларів.

Після втручання уряду, жорстких заходів поліції і обіцянок знизити ціни на продовольство ситуація стабілізувалася.

Однак у зв’язку з новими спробами розхитати ситуацію в країні після подій в Тунісі, де заворушення, що охопили поступово всю країну, також починалися з самоспалення молодої людини в провінції, алжирські сили безпеки перебувають у стані підвищеної готовності.

В Алжирі, країні майже з 35-мільйонним населенням, близько 23% живуть за межею бідності. Безробіття, що досягає в середньому 13%, найбільш сильно відчувається серед молоді – 20%. У країні хронічно не вистачає житла, особливо для молодих сімей.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.