Новини України. 11 січня. В Блоці Юлії Тимошенко та партії «Батьківщина» вкрай стривожені інформацією про негативні явища у міжконфесійній ситуації в Україні.

хрест
БЮТ захищатиме київський патріархат

“Ці явища є прямим наслідком безвідповідальної та безграмотної політики Януковича у релігійній сфері”, – повідомляє прес-служба БЮТ.

В партії відзначають, що чинний президент разюче відрізняється від своїх попередників, які хоч і мали свої конфесійні симпатії на фоні відсутності єдності в українському православ’ї, та все ж таки проводили більш-менш збалансовану політику, утримували рівну дистанцію між владою та всіма релігійними юрисдикціями.

Своєю чергою, Янукович порушує норми Конституції про рівне ставлення влади до різних релігійних організацій, зауважують в БЮТі. На такі настрої миттєво реагує вся його чиновницька вертикаль, яка на місцях почала діяти так, як і Янукович в центрі: для однієї конфесії створюються преференції, щодо інших – приниження та дискримінація.

“Зокрема, з різних областей надходить тривожна інформація про причетність влади до рейдерських атак на храми УПЦ Київського Патріархату та заборони цій конфесії здійснювати відправи на території кладовищ, державних та комунальних закладів.

На тлі політичного розбрату та штучного розхитування цілісності України островом спокою та надії є міжконфесійний мир та злагода.

Янукович зобов’язаний нести відповідальність за збереження цього миру та спокою у багатоконфесійній державі, а не провокувати свідомо конфлікти в одній з найбільш чутливих сфер життя.

«БЮТ-Батьківщина» вимагає від Януковича негайно припинити таку руйнівну політику, через яку порушується право на свободу совісті та ображаються релігійні почуття людей.

Якщо цього не відбудеться, саме на Януковича ляже вся відповідальність за дестабілізацію міжконфесійного миру, наслідки якої можуть бути непрогнозованими”, – йдеться в повідомленні БЮТ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.