Новини світу. 29 січня. Великобританія. Щорічний підрахунок птахів у садах і парках, у якому може взяти участь будь-який житель країни, проходить в ці вихідні у Великобританії.

пташка, птахаБр
Британці проводять перепис птахів

Захід під назвою “Велике спостереження за птахами в садах” (Big Garden Birdwatch) проводиться з 1979 року під егідою британського Королівського товариства захисту птахів щороку в останні вихідні січня. Це наймасовіший у світі підрахунок пернатих.

Як пояснюють орнітологи, зима обрана для підрахунку тому, що саме в цей період найбільша кількість птахів злітається ближче до людського житла в пошуках корму.

Взяти участь у підрахунку може кожен – від школяра до пенсіонера. Все, що для цього потрібно – любов до живої природи і годину вільного часу. Протягом останніх 30 років методика дослідження залишається незмінною – учасників “перепису” просять спостерігати протягом години за птахами в саду, парку або в годівниці за вікном і записати максимальне число особин одного виду, яке вдалося побачити за один раз.

Для точного визначення виду помічених птахів можна скористатися спеціальною пам’яткою з кольоровими фотографіями чи перевірити назви на інтернет-сайті Королівського товариства захисту птахів.

Надіслати заповнену форму з результатами спостережень в Королівське товариство можна поштою або інтернетом. Підсумки спостережень у різних куточках Сполученого Королівства будуть систематизовані і опубліковані через кілька тижнів.

Відносна точність даного методу забезпечується величезною кількістю учасників в різних куточках країни, які складають досить репрезентативний зріз популяції птахів на Британських островах і допомагає координувати зусилля з охорони пернатих представників фауни.

У 2010 році в акції взяли участь понад 500 тисяч добровільних переписувачів, які нарахували 8,5 мільйона птахів 73 видів. Найпоширенішими з них стали горобці і чорні дрозди.

Орнітологи очікують, що цього року кількість побачених птахів може збільшитися через холодну зиму, коли вони в пошуках їжі перебираються ближче до людського житла.

“Птахи, яких зазвичай ми не бачимо в наших садах, змушені адаптуватися до цих умов і з’являтися ближче до будинків людей”, – розповів фахівець Королівського товариства захисту птахів Марк Ейвері.

Підрахунки також допомагають виявити тенденції, часом парадоксальні, у зміні популяції птахів з плином часу. Зокрема, вони допомогли з’ясувати, що за три десятиліття найбільше зниження чисельності відбувається серед найпоширеніших птахів країни – горобців і шпаків, яких у порівнянні з 1979 роком стало менше на 60-80%. Захід отримав підтримку і з боку британського уряду.

“Популяція птахів – це хороший індикатор “здоров’я” нашого навколишнього середовища в цілому. Цінна інформація, зібрана в результаті даного дослідження, допоможе зрозуміти тенденції та причини зникнення птахів і виробити шляхи вирішення цих проблем. Великий підрахунок птахів у садах і парках – це захід, в якому може прийняти участь кожен, і я сам неодмінно зроблю це”, – заявив заступник міністра навколишнього середовища Великобританії Річард Беньон.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.