Новини світу. 23 січня. Великобританія. Колишній британський прем’єр Гордон Браун подав в поліцію заяву з проханням розслідувати підозри про прослуховування його телефону журналістами в період його перебування при владі.

Гордон Браун
Гордон Браун звернувся в поліцію, щоб дослідити факт прослуховування журналістами

Колишній прем’єр підозрює, що його телефон прослуховувався в 2005-2007 роках, коли він займав пост міністра фінансів.

Як повідомив в неділю британський телеканал Sky News, попередник Брауна на посаді прем’єра Тоні Блер під час перебування главою уряду також відчував побоювання з “приводу безпеки своїх телефонних ліній”. Офіційно Блер заперечує, що звертався до поліції з цього приводу. Між тим, джерела в партії лейбористів, до якої належать обидва колишніх прем’єра, повідомили телеканалу, що подібні побоювання є і у Блера.

Заяву Брауна в поліцію було подано у зв’язку зі скандалом навколо прослуховування телефонних розмов знаменитостей приватними детективами за завданням британської газети News of the World. Через цей скандал в п’ятницю подав у відставку головний медіа-радник британського прем’єра-консерватора Девіда Камерона Енді Коулсон – колишній головний редактор News of the World. Ця газета належить медіа-магнату Руперту Мердоку, який, завдяки своїм ЗМІ, користується великим політичним впливом у Великобританії, США і низці інших країн.

Із заявою в поліцію з проханням перевірити підозри про прослуховування її телефонів в кінці минулого року звернулася знаменита британська актриса Сієнна Міллер. Телеканал Sky News, що також належить Мердоку, повідомляє, що, за його даними, розслідування прослуховування телефонних переговорів зачіпає не тільки News of the World, але і низку інших видань, що належать кільком видавничим групам.

Говорячи про Брауна, політичний кореспондент Sky News Джон Крейг заявив:

“Я говорив з деякими членами парламенту, близькими до колишнього прем’єра, і вони сказали, що так, він підняв це питання в поліції. Побоювання, про які мені розповіли, стосуються не тільки людей , що телефонували йому і залишали повідомлення на його голосову пошту. Він побоюється, що коли він сам дзвонив іншим людям і залишав повідомлення цим людям, то вони також прослуховувалися”.

“Депутати парламенту, з якими я говорив, вважають, що хоча Тоні Блер офіційно заперечує, що він звертався до поліції, він також був стурбований питанням, як він висловився, “телефонної безпеки”, – сказав кореспондент.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.