Новини культури. 5 січня. Лондон. У сучасній Британії майбутній король має право одружитися з простою людиною, але ось запрошувати гостей на власне весілля йому навряд чи дозволять. Букінгемський палац почав складати списки запрошених на вінчання століття.

принца Вільяма і Кейт Міддлтон

Принц Вільям і його обраниця Кейт, на відміну від звичайних молодих пар, не мають задоволення самі скласти список гостей на власне весілля. Майбутньому англійському королю доводиться миритися зі суворими правилами. Запрошення від імені принца готує головна протокольна служба Її Величності, тому в першу чергу будуть вислухані побажання самої королеви, потім батька нареченого і його мачухи – принца Чарльза і Камілли. Своє слово скаже британський уряд – від його особи список гостей надасть міністерство закордонних справ. І вже тільки потім запитають у самих нареченого і нареченої.

Відомий факт – в 1981 році на вінчання в Соборі Святого Павла в Лондоні леді Діана і Чарльз змогли запросити тільки 30 своїх друзів. Суворі обмеження – не перешкода тим, хто будь-якими правдами і неправдами хоче особисто бути присутнім на головній світській події року. Співробітники служби королівського протоколу вже готові дати небажаним гостям рішучу відсіч. Наприклад, їм рекомендовано гранично ввічливо відповідати на дзвінки від нібито колишніх однокласників принца Вільяма і повідомляти, що, звичайно, будуть раді бачити їх в числі гостей весілля, якщо отримають такі вказівки від нареченого і нареченої. А, може бути, вони й самі подзвонять молодим, адже у них, як у старих друзів, напевно, є їх мобільний.

У 1981 році через суворості протоколу леді Діана не змогла запросити на своє вінчання одного – французького генерала. Майбутня принцеса особисто зателефонувала в Букінгемський палац і натякала, що, в обмін на весільне запрошення, генерал готовий зробити солідне пожертвування Національній галереї, але отримала ввічливу відмову. Якщо для людей сторонніх організація королівського весілля здається казковим процесом, то для залучених до нього радників Її Величності – це справжній жах. Їм необхідно передбачити абсолютно все. Наприклад, розмір і форму стільців для закордонних гостей. Так, на церемонії вінчання Чарльза та Діани знадобилося спеціальне крісло для гостя з Африки, який важив більше 200 кілограмів. А поруч із входом до Собору Святого Павла тоді стояли полкові набори щіток і віників, щоб змахувати пил і зчищати бруд з сурдутів і мундирів гостей.

На цей раз проблему організації урочистості полегшує той факт, що весілля принца Вільяма і Кейт Міддлтон, запланована на 29 квітня, пройде не в Соборі Святого Павла, а в набагато меншій за розміром церкві Вестмінстерського абатства, і багато гостей туди просто не покличеш.

Джерело Вісті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.