Новини України. 25 січня. Народний депутат Анатолій Гриценко заявляє, що міністр палива і енергетики Юрій Бойко може приватизувати українську ГТС.

Юрій Бойко
ГТС України можуть передати Бойкові по команді Банкової

«Я категорично проти, щоб нинішньому уряду передали ще й ГТС», – заявив голова Комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони, лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко.

Він розповів про наслідки прийняття законопроекту №7562, яким пропонується дозволити приватизацію української ГТС.

«Якщо уряду передати право розпоряджатися ГТС, то вона відійде до сфери конкретного міністра палива і енергетики – Юрія Бойка. А по траєкторії його життя ми бачили, чиї інтереси йому ближчі, бачили прямі зв’язки та учать у роботі компанії «РосУкрЕнерго», починаючи з 2004 року», – коментує Гриценко.

Він зазначив, що про бізнесові відносини Фірташа і Бойка добре відомо всім фахівцям газового ринку.

«Ось чому я проти того, щоб Бойко отримав право розпоряджатися ГТС України після піднятої руки Чечетова по команді з Банкової».

Гриценко нагадав, як Фірташ якось заявив, що контролює 75% облгазів України.

«Я негайно схопив за язик і направив звернення до Антимонопольного комітету, СБУ, задав запитання: хто дав право Фірташу монопольно контролювати ринок газу в Україні? Отримав купу відписок: питання вивчається, вивчається… Нарешті звернувся із депутатським запитом до прем’єр-міністра, тоді Юлії Тимошенко. У відповіді уряду йшлося, що «на даний час не знайдено доказів наявності відносин між громадянином Фірташем Д.В. і компанією «РосУкрЕнерго», з одного боку, та українськими підприємствами газопостачання та газифікації, з іншого боку. Дослідження цього питання продовжується».

На думку Гриценка, простими словами це означає, що уряд, СБУ та Антимонопольний комітет не змогли або не захотіли виявити відносини власності між Фірташем та облгазами.

«А я вірю заяві Фірташа, що він контролює 75% облгазів. Зараз, спілкуючись з експертами, дізнався, що він контролює вже майже 90%. А уряд, СБУ та Антимонопольний комітет цього або не бачать або не хочуть бачити», – заявив Гриценко.

Він висловив переконання, що держава не повинна втрачати контроль над стратегічними галузями.

«Це не означає, що в цих галузях має існувати виключно державна власність, це не найефективніша форма. Але контроль за життєдіяльністю, цінові параметри, відповідальність повинен забезпечувати уряд», – заявив Гриценко, додавши, що довіри до нинішнього уряду немає.

«Серйозні речі потребують серйозного обговорення. Для цього парламент має бути парламентом, а не машиною для голосування, а комітети – комітетами. Сьогодні ж більшість Януковича голосує закони одразу у першому читанні та в цілому, без жодних правок. За таких умов забезпечити об’єктивний розгляд бюджету, принципів земельної реформи, чи питання щодо ГТС неможливо».

Гриценко запевнив, що на найближчій погоджувальній раді вимагатиме, щоб законопроект №7562 відкликали, або розглядали по повній процедурі. Він також не виключає, що парламентська більшість взагалі не знає, який «новорічний подарунок їм підсунули».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.