Новини світу. 31 січня. Білорусь вчинить пропорційні і адекватні дії у відповідь на санкції Євросоюзу щодо білоруських чиновників.

Білорусь ЄС
Білорусь прийме адекватні та пропорційні заходи у відповідь на санкції ЄС

Про це сьогодні заявив прес-секретар МЗС Білорусії Андрій Савіних журналістам.

«Рішення Ради ЄС змушують Білорусь піти на пропорційні та адекватні за змістом заходи, які будуть спрямовані на зміцнення суверенітету Білорусі, збереження стабільності та консолідації білоруського суспільства», –  відзначив він.

При цьому офіційний представник білоруського МЗС відзначив, що білоруська сторона «висловлює глибоке співчуття у зв’язку з висновками Ради ЄС від 31 січня».

«Закладена у висновках Європейського Союзу логіка штовхає його до прямого втручання у справи суверенної держави. Вона підриває довіру», – додав прес-секретар білоруського МЗС.

«Неприкрите прагнення виправдати небезпечні для суспільства порушення частиною опозиційних сил закону, на ділі сприймається як заохочення ззовні беззаконня і екстремізму. Ця практика перешкоджає формуванню у громадських організацій відповідальної громадянської позиції, що виходить із інтересів країни… Навряд чи це відповідає офіційно проголошуваним цілям ЄС», – підкреслив Андрій Савіних, передає РИА Новости.

Як повідомлялося, в понеділок глави МЗС Євросоюзу прийняли рішення про введення санкцій стосовно 158 білоруських чиновників. Їм тепер забороняється відвідувати держави ЄС. Також прийнято рішення про заморожування їхніх банківських авуарів, якщо такі виявляться в європейських банках.

«Чорний список» очолили Президент Білорусі Олександр Лукашенко і його старші сини – Віктор і Дмитро.

При цьому в’їзд до ЄС залишиться відкритий тільки главі МЗС Сергію Мартинову і першому віце-прем’єру Володимиру Семашко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.