Новини України. 14 січня. Українські пивоварні компанії призупинили постачання своєї продукції до Білорусі. До такого рішення українські виробники прийшли після того, як в Білорусі було введено ліцензування імпорту українського пива.

пиво
Українські пивовари звертаються до уряду по допомогу

У Києві не згодні з новими умовами постачань ячмінного напою в Білорусь, у зв’язку з чим пивовари звернулися за допомогою до уряду України.

Україна є одним з найбільших постачальників пива в Білорусь. Зокрема, за січень-листопад 2010 року, в Білорусь імпортовано 13,1 млн. дал пива, у тому числі 4,3 млн. дал з України. Тобто, майже третину від загального обсягу імпорту.

Однак з 1 січня 2011 року українське пиво в Білорусь не поставлялося. У пивоварній компанії “Оболонь” повідомили, що умови поставок українського пива в Білорусь змінилися, і в Києві з нововведеннями не згодні.

З нового року в Білорусі запроваджено ліцензування українського пива. Білоруський імпортер може в 2011 році отримати ліцензію на ввезення українського пива в тому випадку, якщо між концерном “Белгоспищепром” і українським виробником пива укладено угоду про мінімальну ціну на продукцію, що поставляється до Білорусі.

Проте в даний час українські пивовари відмовляються підписувати з білоруським концерном ціновий додаток до укладеної раніше угоди. Представники українських пивоварних компаній говорять, що нові цінові умови зроблять їхнє пиво неконкурентоспроможним на білоруському ринку, повідомляє Ліга.

“Нам запропонували підписати нову цінову угоду, в якій були переглянуті цінові умови щодо українського пива на білоруському ринку. Ми ці умови вважаємо неприйнятними”, – заявив директор представництва компанії “Оболонь” в Білорусі Олексій Болілий.

За його словами, якщо українська сторона прийме нові умови поставок пива, то вартість її продукції на білоруському ринку різко зросте.

“У випадку якщо ми цю пропозицію приймемо, ціна нашої продукції на білоруському ринку зросте відсотків на 50. Таке значне збільшення вартості нашої продукції, природно, ускладнило б її реалізацію на території Білорусі“, – підкреслив Болілий.

Також він зазначив, що ті цінові умови, які пропонує білоруська сторона, виводять українське пиво за рамки конкурентного поля на ринку Білорусі.

Разом з тим, білоруська влада відзначають, що то цінова пропозиція, яке передано українським пивоварам, спрямоване на вирівнювання умов господарювання для всіх операторів пивного ринку.

“Ціна на виході із заводу на українське пиво повинна бути така ж, як на білоруське пиво”, – пояснив позицію білоруської сторони джерело в органах держуправління.

За його словами, українська сторона може не допустити різкого зростання цін на свою продукцію в Білорусі, якщо знизить маржу імпортерам, які займаються дистрибуцією українського пива на білоруському ринку.

“Нехай закладають маржу імпортерам не 35%, а 2% і 3%, тоді й витрати знизяться”, – підкреслило джерело.

Білоруська сторона має намір дотримуватися цих позицій і буде наполягати на тому, щоб українські пивовари їх прийняли. Разом з тим, компанія “Оболонь”, один з найбільших виробників пива в Україні, вирішила підключити до переговорного процесу український уряд.

На цьому тижні “Оболонь” офіційно звернулася до Кабінету Міністрів України у зв’язку з тією ситуацією, яка склалася з поставками пива в Білорусь.

“Ми просимо Кабінет Міністрів України допомогти у врегулюванні ситуації, що склалася”, – повідомив Олексій Болілий.

Україна є другим за зовнішньоторговельною величиною партнером Білорусі. За останніми даними Білоруського комітету статистики, на частку України припадає 7,5% від усього обсягу товарообігу Білорусі з зовнішнім світом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.